85% Polaków popiera działania PiSu i prezydenta Dudy!

34
73724

Drodzy Państwo, moi szanowni czytelnicy, może jeszcze tego nie wiecie ale Wy również popieracie to co w ciągu kilku ostatnich tygodni robi Prawo i Sprawiedliwość. Nie zgadzacie się z tym stwierdzeniem? Zapraszam do przeczytania całego artykułu i obejrzenia wszystkich filmów a spróbuję Was przekonać, że mam rację.

Media i politycy Platformy Obywatelskiej (Nowoczesną również do nich zaliczam, bo nie oszukujmy się – jest to twór wymyślony przez szefostwo PO) podniosły wielkie larum. Okrzyki i nagłówki w stylu: “to wprowadzanie nowego stanu wojennego”, “to zamach na demokrację” to nie tylko ogromne nadużycia ale również zwykłe, proste kłamstwa. Jedyny zamach jaki politycy Prawa i Sprawiedliwości przeprowadzają to zamach na dotychczasowy system ukuty po “okrągłym stole” a później po “nocnej zmianie”. To zamach na system, w którym od 26 lat nieliczni uwłaszczyli się na majątku państwa, wyprzedając polski przemysł, a inni żyli w nędzy, na skraju ubóstwa, tłamszeni antyludzkim prawem. To wreszcie zamach na system fałszywych autorytetów kreowanych przez media będące w niemieckich rękach. Obalając ten system, pierwszy raz od przeszło 70 lat będziemy mogli realizować nasze interesy, a nie interesy obcych mocarstw. Będziemy mogli realizować to niezwykle ważne hasło Marszu Niepodległości: “Polska dla Polaków. Polacy dla Polski”. Jesteśmy u siebie i nie musimy oglądać się na to co mówią o nas w Niemczech czy we Francji.

Nowoczesna na straży okrągłostołowych wartości III

Ludzie mogą dziś czuć się zdezorientowani, po ośmiu latach rządów Platformy Obywatelskiej praktycznie żaden z jej punktów programowych z 2007 roku nie został zrealizowany. Ludzie przyzwyczaili się, że “polityk to oszust”, obiecujący gruszki na wierzbie dlatego dzisiaj nie wierzą w to co się dzieje. Partia, która wygrała wybory już po trzech tygodniach zaczęła ostro prace nad wprowadzeniem w życie swoich przedwyborczych postulatów. Prezydent wybrany przed kilkoma miesiącami, zamiast wchodzić na krzesła i gubić żyrandole, konsekwentnie prowadzi polską politykę zagraniczną i zgłasza projekty ustaw, które obiecywał przed wyborami. Chiny nazywają nas swoim głównym europejskim partnerem a Andrzeja Dudę witają z większą pompą niż Angelę Merkel. Szok, no nie? Przejdźmy jednak do konkretów.

Odbicie Polski z rąk Platformy Obywatelskiej i PSL

Jak możesz się dowiedzieć na tej stronie internetowej, popieram ugrupowania Kukiz’15, KORWiN, Ruch Narodowy, Prawo i Sprawiedliwość. W ostatnich wyborach zagłosowałem jednak na PiS, po to aby mieli samodzielną większość. Udało się. Głównym punktem ich programu miało być usunięcie patologii z życia publicznego. Jako patologię uznaję cały układ, który uczestniczył w “Nocnej Zmianie” czyli postkomunistów, środowisko PO i PSL. Jako wyborca PiSu domagam się usunięcia wszystkich działaczy tych partii z państwowych instytucji. Trybunał Konstytucyjny, w którym dotychczas zasiadało 14 sędziów wybranych przez PO jest pierwszym punktem, od którego ma się rozpocząć marsz po Polskę. Fakt, że np. Prezesem NBP jest komunista rodem z PRL, mający czelność decydować kto ma być ministrem finansów, jest skandaliczne. Liczę tylko, że w ciągu tych kilkunastu lat Prawo i Sprawiedliwość ukuło kadry patriotów, które będą odpowiednie do zajmowania tych stanowisk, że wierność partii nie będzie jedynym wyznacznikiem przy zatrudnianiu np. do rad nadzorczych państwowych spółek.
Jeśli w ostatnich wyborach glosowałeś na jedną z antysystemowych partii to czyż nie chciałeś aby odsunąć PO PSL od władzy?

NocnaZmiana

Grzegorz Braun o sędziach Trybunału Konstytucyjnego

Reforma edukacji – likwidacja gimnazjów i obowiązek szkolny dla 6-latków

Janusz Korwin-Mikke bardzo często powtarzał w swoich wypowiedziach, że jedną z przyczyn niskiej rozrodczości Polaków jest coraz większe zawłaszczanie dzieci przez państwo. To co w tej materii zrobiła Platforma Obywatelska w ciągu ostatnich ośmiu lat jest skandaliczne.
Odebranie rodzicom możliwości decydowania w jakim wieku ich dziecko pójdzie do szkoły. Dosłowne olanie milionów podpisów polskich obywateli w kwestii referendum w tej sprawie.
✓ Odbieranie dzieci rodzicom w sytuacji kiedy urzędnik państwowy stwierdzi, że dziecko nie ma odpowiednich warunków bytowych. Decyzje uznaniowe, które w praktyce przejawiały się tym, że z powodu biedy dzieci były odbierane rodzicom i przekazywane do ośrodków adopcyjnych.
Zmuszanie rodziców do obowiązkowych szczepień swoich dzieci. Ustawa, którą niestety podpisał prezydent Duda stanowi, że w przypadku niezaszczepienia dziecka, rodzicom grożą srogie kary finansowe.
✓ Zakaz stosowania nawet umiarkowanych kar cielesnych prowadzący do wychowania pokolenia młodych Polaków wychowanych “bezstresowo”…

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło zmiany w tym zakresie. Liczę, że chociaż częściowo władza rodzicielska powróci do rodziców i nie będzie zawłaszczana przez Państwo. W kwestiach związanych z polityką prorodzinną, PiS przystąpił również do wdrożenia swojego słynnego programu 500 złotych na dziecko – jestem temu zdecydowanie przeciwny i uważam, że skorzystają na tym głównie patologiczne rodziny a pieniądze wrócą do państwa w postaci akcyzy. Będzie to również pierwszy krok zachęcający rodziny imigrantów do osiedlania się w Polsce i życia na nasz koszt. Zamiast rozdawać pieniądze, powinni mniej zabierać – im więcej masz dzieci, tym płacisz niższe podatki albo fundować dzieciom wyprawki do szkoły.

Polecam posłuchać kilkunastominutowej przemowy nowej minister edukacji, p. Anny Zalewskiej na temat planowanych zmian.

Anna Zalewska (MEN) ŚWIETNA przemowa na temat zmian w systemie edukacji

Zwiększenie kwoty wolnej od podatku

Niedawno popularne w mediach społecznościowych były memy pokazujące, że w tzw. “krajach trzeciego świata” kwota wolna od podatku jest znacznie wyższa niż w Polsce. Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu m.in. projekt przewidujący podniesienie do 8 tysięcy zł z 3089 zł kwoty wolnej od podatku. Wskazano, że w obowiązującym stanie prawnym kwota wolna od podatku jest niedostosowana do realiów społeczno-gospodarczych. Oczywiście najlepiej aby całkowicie znieść podatek dochodowy i zdecydowanie uprościć prawo podatkowe ale pierwszy, mały krok w kierunku Polaków został poczyniony.
Oto uzasadnienie projektu, Anna Surówka-Pasek, sekretarz w Kancelarii Prezydenta:

Opodatkowanie milionowych odpraw w spółkach Skarbu Państwa

Informacje o tym, że po miesiącu urzędowania prezes państwowej spółki wziął np. 1,5 miliona złotych odprawy powodują nerwy u znacznej części naszego społeczeństwa. PiS zapowiadał walkę z tą patologią i pierwsze małe kroczki zostały również w tym zakresie podjęte. Wyjątkowo wysokie odprawy oraz odszkodowania dla prezesów spółek Skarbu Państwa będą opodatkowane 70-proc. stawką tak zakłada nowelizacja ustawy PIT uchwalona przez Sejm. Niech idą dalej i ograniczą również pensje w tych spółkach!

Oddajmy ponownie głos politykowi PiS, byłemu ministrowi skarbu, Wojchiechowi Jasińskiemu:

“Prezesi dużych spółek powinni godnie zarabiać. I zarabiają. Godne zarobki powinny być także w spółkach Skarbu Państwa. I są, chociaż czasem można dojść do wniosku, że są zanadto godne. Swój początek miało to w tym, co się działo z prywatyzacją. Naszym zdaniem w niektórych spółkach Skarbu Państwa udział Skarbu obniżono poniżej 50%, a głównym celem tego obniżenia było zapewnienie nadmiernie wysokich zarobków z uzasadnieniem, że to są w istocie spółki prywatne. Tego typu stanowisko, tego typu zarobki wykraczają poza pewną kontrolę właścicielską.”

Wojciech Jasiński (PiS) zarobki prezesów dużych spółek Skarbu Państwa są za wysokie!

Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego

Jedna z podstawowych obietnic prezydenta Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości. Osobiście nie wierzę, że sam doczekam emerytury a nawet jeśli uda mi się do tego czasu dotrwać, to nie sądzę aby obecny system emerytalny przetrwał jeszcze prawie 40 lat. Ja dopiero zaczynam swoją karierę i wchodząc na rynek pracy mam świadomość, że tyle ile sobie odłożę na starość, za tyle będę żyć. Takiej możliwości nie miało pokolenie moich rodziców. Oni zostali wprost oszukani i złupieni. Nie dość, że znacząco podniesiono im wiek przejścia na emeryturę, to jeszcze skradziono ich pieniądze, które sobie na nią odkładali. Jeśli władze zachęcały do odkładania pieniędzy w OFE a później je zawłaszczyły, to na prosty rozum – jest to zwykłe złodziejstwo, a złodzieja trzeba ukarać.
Na dzień dzisiejszy prezydent Andrzej Duda skierował projekt zmian w systemie emerytalnym do Sejmu. Zakłada on przywrócenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Taki wiek obowiązywał do momentu wejścia w życie reformy zakładającej stopniowe wydłużanie go do 67 lat zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. To co najważniejsze w tym projekcie to przywrócenie wolności. Jeśli dana osoba, będzie miała chęć i zdrowie do dalszej pracy to będzie mogła pracować ile tylko będzie chciała ale nie każdy ma tak twardy organizm, wiele osób specjalnie czeka na emeryturę aby zająć się wnukami albo spokojnie spędzić ostatnie lata życia.

W nowym Sejmie, poza destruktywną opozycją jaką jest Nowoczesna.PO całe szczęście znaleźli się również przedstawicieli ugrupowania Kukiz’15. Podczas dotychczasowych 3 posiedzeń Sejmu dali się poznać jako merytoryczni fachowcy, wychodzący wprost z konkretnymi propozycjami. Jedną z takich propozycji jest wprowadzenie w Polsce emerytury obywatelskiej, zapraszam do posłuchania Roberta Winnickiego:

MOCNE wystąpienie Roberta Winnickiego (Kukiz’15) wprowadźmy system emerytury obywatelskiej!

Czego jeszcze oczekujemy?

Można wymieniać a wymieniać! Z całą pewnością czekam na decyzję wprost mówiącą o tym, że Polska nie będzie przyjmować islamskich imigrantów. Kolejna ważna sprawa: Polska powinna wydać oficjalne stanowisko w sprawie roszczeń żydowskich a polski prezydent na forum ONZ powinien przypomnieć o tym, że wszelkie długi zostały już spłacone. Wielkie nadzieje pokładam w Zbigniewie Ziobro, wspominałem już kiedyś, że to dzięki jego wystąpieniom w komisji śledczej, wybrałem prawo jako kierunek studiów. Trzeba przywrócić w Polsce elementarne poczucie sprawiedliwości, ukrócić bezkarność, od najmniejszych kradzieży po wielkie afery korupcyjne! Trzeba rozliczyć wszystkie afery rządów PO/PSL/SLD. Nawet jeśli pojawią się kolejne Blidy, to nie wolno się zatrzymywać – niech wszyscy, którzy dopuścili się rozgrabiania polskiego majątku, dopuścili się korupcji, niech sobie sami wymierzą sprawiedliwość idąc przykładem Barbary Blidy. Czekam na przejęcie mediów publicznych oraz wprowadzenie prawa, które doprowadzi do repolonizacji mediów. Sytuacja, w której 90% mediów w Polsce jest w niemieckich rękach jest parodią wolności.

wocjiechcejrowski

“Wierzę tylko w te sondaże, które sam sfałszuję”

Tytuł artykułu miał przyciągnąć Twoją uwagę, jeśli dzięki temu go przeczytałeś, to spełnił swój cel. Jeszcze lepiej jeśli sama treść artykułu skłoniła Cię do refleksji nad tym, że reżimowe media nie podają nawet podstawowych faktów o tym, że PiS zaczyna wypełniać swoje obietnice wyborcze. Dane liczbowe z tytułu: 85% są oczywiście wymyślone, nie robiłem żadnych ankiet ale ja w przeciwieństwie do “oficjalnych” sondażowni piszę o tym wprost. Niedawno jeden z największych portali informacyjnych podał jako główny news, że “Nowoczesna dogania Prawo i Sprawiedliwość w sondażach”. Z jednej strony od razu się zaśmiałem a z drugiej potwierdziło to tylko moje zdanie, że wszelkie sondaże nie mają racji bytu a są jedynie manipulacją polityczną. Nie znam ani jednej osoby, która popiera partię Petru, wszyscy moi znajomy wyśmiewają “elokwencję” posłanek, które np. składają wniosek formalny do przerwy

Skąd pomysł, że aż tylu Polaków popiera działania PiSu? Wystarczy zobaczyć ile osób przychodzi na wiece “w obronie demokracji” organizowane przez Nowoczesną.PO – garstka. Bardzo spodobała mi się niedawna deklaracja Mariana Kowalskiego, jednego z liderów środowiska narodowego w Polsce. Jak wszyscy wiemy narodowcy i Prawo i Sprawiedliwość nie żyją w szczególnej przyjaźni… ale p. Marian stwierdził, że jeśli Petru chce zorganizować majdan w Warszawie to Narodowcy RP bardzo chętnie się nim zajmą… napisał również, że zmiany, które wprowadza PiS idą w dobrym kierunku. Wymieniłem tylko kilka realizowanych obietnic wyborczych, jest tego znacznie, znacznie więcej ale aby o tym słyszeć nie możecie oglądać reżimowych mediów. Polecam portale: http://niewygodne.info.pl/, http://wpolityce.pl/, http://niezalezna.pl/ ale również http://www.wykop.pl/ – gdzie ludzie sami decydują, które newsy zasługują na uwagę.

Sami sobie teraz odpowiedzcie czy popieracie działania PiSu, które zmierzają do odbicia Polski z rąk sitwy PO/PSL?

 

Komentarze:

komentarzy

34 KOMENTARZE

 1. Kolejny który nie dostrzega, że PiS i PO to jedno i to samo. Różnią się nazwą, a nie troską o przyszłość Polski. Po prostu na innych hasłach chcą się dorwać do koryta.
  I jak się jest przeciw PiS to nie koniecznie trzeba być za PO i spółką.

 2. Komedia czy prawicowy zaczyna w Polsce oznaczać idiotyczny? Tak kiepskiego intelektualnie tekstu i takiej cienkiej wazeliny propagandowej nie jest w stanę wymyślić nikt inteligentny. Ogarnijcie sie bo robicie z siebie pośmiewisko.

 3. Jak można było przewidzieć w komentarzach jeden bełkot zaKODowanych idiotów do których nic nigdy nie dotrze nie ma sie z kim merytorycznie pospierać

  • Lancelocie, masz 100%-ową rację. Zastanawiające co ta KODowska gawiedź szuka na prawicowych stronach… Chyba tylko okazji do bezmyślnego hejtu.

 4. PiS to zła zmiana. Poza wyjątkami, ich decyzje sprowadzają Polskę w stronę przepaści.
  1. 500+ jest skandalem i patologią, może najpierw obniżyć podatki by ludzie decydowali się na pierwsze dziecko?
  2.Opłata audiowizualna od ludzi nawet nieposiadających radia czy telewizora – sprawiedliwe jak PiS
  3.Podwyższenie opłat za użycie wody do produkcji – demoluje to rodzimy biznes, wypiera produkcję z kraju.
  4.Podatek od sprzedaży detalicznej i bankowy, bez komentarza.

  Ta partia powinna już dawno odejść w polityczny niebyt, przy okazji zabierając resztę lewicy.

 5. Postanowiłem zajrzeć na tę stronę, gdyż byłem ciekawy gdzie pożywkę dla swojej goryczy i pseudo patriotyzmu znajdują PiSowcy i oto trafiłem. Strona o wdzięcznej nazwie prawicowy internet. Pierwsze co się rzuca w oczy to wszechobecne symbole i barwy narodowe – ludzie to odwiedzający muszą się przecież poczuć jakby weszli do swojego bezpiecznego sanktuarium patriotycznego, dalej – tytuły artykułów i nagłówki jednoznacznie naskakujące na wszystko co nie PiS. Tu proszę mamy przykład świetnego artykułu według którego 85% Polaków popiera PiS. I już widać jak autor próbuje manipulować ludźmi – czy 2 miesięczne niemowlę również popiera PiS? Chyba nie, ale po co mówić, że to się tyczy wyborców – cały naród tak przecież uważa. A wracając do tej ciekawej liczby – według wyników wyborów na PiS zagłosowało 5,5 mln Polaków. Jeśli liczyć, że w naszym kraju żyje 40mln obywateli + szacowane 10mln Polaków którzy wyemigrowali, to wychodzi nam, że PiS po miesiącu rządów popiera już 42,5 mln ludzi. No nieźle! Oczywiście każdemu artykułowi towarzyszą sprytne fotomontaże – artykuł o PiSie to obowiązkowa przeróbka zdjęcia demonstrantów z marszu niepodległości z polskimi flagami i zdjęciami polityków PiS. Jednym słowem jeśli ktoś chce się szybko zradykalizować i pozbyć własnego rozumu, to tu znajdzie dla siebie miejsce. Propaganda lvl komuna. Jaka szkoda, że aż tylu ludzi się daje na nią złapać. I jeszcze komentarz twórcy bloga “Nie jestem dziennikarzem, to jest mój prywatny blog, do żadnej partii nie należę”. Czyli co miał autor cytatu na myśli – patrzecie, jestem taki niezależny i mimo to wybieram PiS bez względu na wszytko, weźcie ze mnie przykład. Tylko po co ja to piszę, skoro jak tylko ktoś wyczuje w moim tekście nutkę antyradykalności PiSu, to da mi dislikea i jak najszybciej przestanie czytać, żeby przypadkiem moje słowa nie trafiły do jego zagłuszonej świadomości.

 6. Proszę Pana, jestem wyborcą PIS, chciałam oderwać sitwę PO od koryta. Wiele działań PIS-u popieram, ale jedną rzeczą mi PIS podpadł i to niestety zaważy na tym, że raczej już mojego głosu nie dostanie. Otóż PIS w kampanii wyborczej sam się zaoferował że KAŻDE drugie dziecko dostanie 500zł. Żeby było jasne, nie głosowałam na PIS dla tych pieniędzy ale z powodów światopoglądowych, gdyby PIS nie zaoferował tych pieniedzy na 1000% dostałby mój głos. ALe jest jedno ALE i to dotyczące przekazu PIS-dotyczącego tego że każde drugie dziecko dostanie 500zł. Najpierw PIS mówił że dostanie je każde drugie dziecko do ukończenia nauki co byłoby moim zdaniem najsprawiedliwsze, potem może gdzieś było ze dwa, trzy razy może wspomniane cichaczem że do dla drugiego dziecka do ukończenia 18 lat. Jako że mam dwoje dzieci w wieku:pierwsze prawie 18lat, drugie 6 lat można było zrozumieć z przekazu PIS, że skoro to drugie ma 6 lat, a pierwsze się uczy (wg nawet nowej ust .PIS wpoj, “RODZINA” jest , ze jej członkiem jest dziecko będace na utrzymaniu do 18lat do 25rż.- bo się uczy i rodzina go utrzymuje), to miałam prawo do swojego pierwszego dziecka uzywać okreslenia że jest to “PIERWSZE” dziecko a drugie jest ” drugie” . Przez całą kampanię nie informowali jak będą to interpretować, rzucali tylko ogólniki. A że nie było wiadomo jak będzie , i że ludzie tego nie rozumieli, dowodem sa nawet dzienikarze, jak Marek Kacprzak, Konrad Piasecki, którzy wcześniej nie wiedzieli jak będzie bo rozmawiałam na twiterze z nimi o tym, a co tu dopiero zwykli ludzie… Przez całą kampanię próbowałam się tego dowiedzieć, pytałam polityków PIS min na twiterze i każde pytanie zbywali milczeniem , już wiadomo DLACZEGO…. Bo chcieli mamić społeczęństwo, że dostaną też 500zł takie rodziny jak moje, a od początku nie zamierzali tego robić a co dla mnie najgorsze świadomie nie zamierzali o tym poinformować w kampanii wyborczej. Teraz DOPIERO PO WYBORACH okazuje się, że dla PIS- jesli chodzi o wypłate 500zł to to pierwsze dziecko będące na utrzymaniu nie istnieje, mam tylko JEDNO dziecko, a TO DRUGIE STAŁO SIĘ pierwszym! ZAcznę chyba do drugiego syna mówić: jesteś moim pierwszym dzieckiem… Wiek nie liczy się dla dziecka drugiego na które jest 500ZŁ ale dla dziecka pierwszego! Zrównano moją rodzinę do jednego dziecka, tego pierwszego nie ma, a przecież ponosimy koszty utrzymania dwójki i to pierwsze pomijane pójdzie do pracy a parę lat i będzie płacić podatki w przeciwieństwie do rodzin gdzie jest tylko jedno. Za potraktowanie mojego drugiego dziecka jako tego gorszego w stosunku do kolegi z klasy, za to, ze jego brat ma 18lat ,a kolegi 10lat, nie ma wybaczenia. Ale przede wszystkim ZA TO, ŻE świadomie PIS-ie nie chciałeś mnie i tysiące, setki tysięcy takich rodzin poinformować o tym w kampanii. Potraktowałeś nasze rodziny jak motłoch, dla których rzetelna informacja przed wyborami się nie należy. I tu straciliście moje zaufanie, bo oczekiwałam od Was czegoś innego niż od PO, przede wszystkim uczciwości, uczciwego potraktowania nas jako wyborców, a nie ja ciemny lud , który kupi wszystko. Strzeliliście sobie za ten brak informacji w kampanii w kolano u takich rodzin jak moja za nieuczciwe potraktowanie.

 7. Albo jesteś zbyt młody żeby to pamiętać albo jesteś ignorantem albo nie chcesz pamiętać: PiS jako Porozumienie Centrum była razem z tym co jest teraz PO – AWS (i sporo tych ludzi też było w UW). Zdecydowana część patologii z którymi i jedni i drudzy chcą rzekomo walczyć sami wtedy potworzyli. Poczytaj choćby najpierw – ale nie Internet tylko **książki** – może dowiesz się troszkę np. kto tak spi***olił nam system emerytalny. Wtedy zacznij się wypowiadać bo jak na razie to tak jak (jak to nazywacie) “lemmingi” platformy nie mają pojęcia o czym mówią – tak wy pisowcy/kukizowcy/korwinowcy/(co-tam-macie-jeszcze) jesteście tylko na smyczach łobuzów którzy wami ideowo sterują. Wiesz dlaczego? Z waszej czystej **niewiedzy**.

 8. Bardzo dobre przedstawienie realiów. Może to otworzy oczy wielu osobom, Stanowczo nie zgadzam się jednak z podejściem autora do przymusowych szczepionek i w kwestii programu 500 zł. na dziecko – tej zaś w szczególności. Dlaczego? Podobne zasiłki są w 20-tu państwach spośród 27-miu państw UE a wysokość naszych (proponowanych) jest poniżej przecietnej tych, które istnieją. To jest konieczność dla ratowania katastrofalnej już demografii a nie żaden kaprys rozrzutności. W chwili obecnej brakuje nam już 4-ch milionów dzieci po to aby utrzymać ciągłość pokoleniowego wsparcia emerytalnego. W państwach, w których istnieją zasiłki, przyrost naturalny jest zadawalający a ich wpływ na powstawanie patologii w rodzinach jest bardzo znikomy i łatwo kontrolowalny. Obawy, iż owe zasiłki mogłyby stać się magnesem dla dzikiej fali imigrantów są bezpodstawne, ponieważ takie same obawy mogłyby rodzić zarobki, które prędzej niż później będą rosły. Tego typu imigranci już są w państwach, gdzie zarówno zasiłki jaki i zarobki są o wiele bardziej atrakcyjne. Ponadto znamy punkt widzenia rządu i większości Polaków w tej kwestii. Nie ma obaw. “Pieniądze wrócą do państwa w postaci akcyzy” – i bardzo dobrze, to pozytywne dla ogólnej ekonomii. Również autor: “Zamiast rozdawać pieniądze, powinni ich mniej zabierać”. Problem jednak w tym, iż rodzinom, o których mowa, nie ma z czego zabierać i to nie koniecznie z ich własnej winy. Wyprawki dla dzieci? Bez przesady. Rodziny wiedzą najlepiej, czego im brakuje. Ta forma pomocy, mam nadzieję, nie będzie trwała wiecznie. W miarę wzrostu zamożności społeczeństwa prawo z pewnością będzie dostosowane do istniejącej sytuacji ale obecnie to jest konieczność. To ostatni dzwonek dla naszego być albo nie być. To najważniejsza i konieczna inwestycja w Polskę. To nasi przyśli duchowni, inżynierowie, lekarze, nauczyciele, żołnierze, politycy i robotnicy – płatnicy podatków. Musimy rosnąć a nie jak obecnie się kurczyć.

  • No właśnie więcej wiedzy ale nie z TVN-24 i trochę więcej szacunku dla Polski i Polaków. Czego się Jaś nie chciał nauczyć tego Jan teraz nie rozumie.

 9. “Wielkie nadzieje pokładam w Zbigniewie Ziobro, wspominałem już kiedyś, że to dzięki jego
  wystąpieniom w komisji śledczej, wybrałem prawo jako kierunek studiów.”

  Współczuję wyboru życiowego i nie chodzi tu o kierunek studiów.

  Co do artykułu. Fajne, że studiujesz prawo, ale większość rzeczy, o których piszesz wynika z ekonomii, co przekłada się na jakość tego artykułu. Dodam swoje spostrzeżenia licząc na to, że poświęcisz trochę czasu na przemyślenia.

  1. Wiek emerytalny – jego podwyższenie było związane z wydatkami budżetowymi za czasów rządów PO, a dokładniej z dopłatami do ZUSu. Dopłaty te wynikają z niżu demograficznego, przywilejów emerytalnych niektórych grup, a przez długi czas również były spowodowane OFE (http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/815778,prof-leokadia-oreziak-walka-z-ofe-jest-elementem-patriotyzmu.html).

  Czynnik społeczny na prawdę był tu mało znaczący. Chodzi o gospodarkę, bo ta jest podstawą dla dobrobytu obywateli. Osobiście uważam, że Polska starając się dogonić gospodarczo kraje rozwinięte nie może sobie pozwolić na opcję krótszej pracy. Do jest wygoda dla krajów bogatych. O zmianach w systemie emerytalnym można dyskutować, ale jeżeli chodzi o obietnice PISu, to jest to populizm (jeden z wielu).

  2. Opodatkowanie milionowych odpraw w spółkach Skarbu Państwa

  Popieram ideę, ale trzeba tutaj spojrzeć prawdzie w oczy. Zrobili tak, by uwalić premie menadżerom wybranym przez PO, których właśnie masowo zwalniają. PIS po prostu obsadza lukratywne stołki swoimi ludźmi.
  Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że wyrzucają jak leci- nie patrzą na efektywność menadżera. Nawet jeśli zarządzał genialnie i przyczynił się do ogromnego rozwoju spółki to i tak ma marne szanse, bo na ten stołek już zaciera łapki ktoś z pisowskiego zaplecza.

  3. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku

  Tutaj głęboko zastanawiam się, czy jesteś specjalnie nieobiektywny, czy po prostu wynika to z Twojego braku wiedzy.

  O zbadanie przepisów dotyczących kwoty wolnej od podatku zwrócił się do TK Rzecznik Praw Obywatelskich. Prezydent jedynie poszedł za wyrokiem Trybunału, co jest jego o-b-o-w-i-ą-z-k-i-e-m konstytucyjnym.

  4. Reforma edukacji – likwidacja gimnazjów i obowiązek szkolny dla 6-latków

  Dodam tylko, że powodem obowiązku szkolnego 6-cio latków była również gospodarka. Niż demograficzny powoduje spadek miejsc pracy w oświacie. Wydłużenie nauki o rok zmniejszało to zjawisko, tworząc miejsca pracy, zamiast zwalniać nauczycieli. Nie będę oceniać czy to dobrze, czy źle, ale zdecydowanie warto wiedzieć dlaczego.

  W artykule piszesz: “Głównym punktem ich programu miało być usunięcie patologii z życia publicznego”. Oni nie usuwają patologii, tylko próbują zabetonować swoje stanowiska. Główną ambicją statystycznego polityka w Polsce jest to, by być u władzy i PIS idealnie wpisuje się w tą definicję. By powrócić do rządu po 8 latach byli w stanie zrobić na prawdę wiele.

  Wygrali populistycznymi obietnicami gospodarczymi, których od początku wiedzieli, że nie zrealizują. Jedyne co musieli zrobić, to przekonać lud, że to jest możliwe. “Damy rade? Tak, damy radę!”, a ciemny lud to kupił.

 10. Jeżeli uprawnionych w wyborach było 30mln, głosowało 15mln i mamy taki a nie inny wynik, to wnioskowanie o ilości zwolenników PiS, PO, Kukiz15 itd. wśród niegłosujących jest statystyką z próby dla rozkładu normalnego. Próby która wynosi 15mln tych co głosowali, czyli bardzo dużo. Stąd twierdzenie, że gdyby niegłosujący zagłosowali, to wynik byłby inny jest błędne. Z tego samego można orientacyjnie wywnioskować, że w tej milczącej większości również zwolennicy PiS mają analogiczną przewagę. I takie są fakty, liczby na stronie PKW. Dlatego do nagłówków w prasie i sondaży ad hoc, należy podchodzić ostrożnie. Z pewnością można jednak stwierdzić, że zwolenników PiS jest więcej niż się wydaje. Zakładając, że rozkład głosów wśród tych co nie głosowali byłby podobny jak wśród głosujących, to suma zwolenników PiS z obu grup wyniosłaby około 11,5 mln. Nie ma potrzeby uzasadniania skali poparcia dla PiS lub innej partii na podstawie przypadkowej ilości osób na tej czy innej pikiecie.

   • Do żadnej partii nie należę,ha,ha,ha,to oczywista oczywistość, nie trzeba należeć wystarczy że się tą swoją umiłowaną wybrankę(partię) promuje poprzez prywatnego bloga i nie tylko,wciskając ludziom swoje ignoranctwo ekonomiczne,finansowe i gospodarcze państwa, twierdząc że oto na scenie politycznej pojawiła się cudowna recepta na dobrobyt Polski, i że tą cudowną kompetentną,uczciwą partię popiera aż 85% polaków, to taki fenomen blogowego socjalisty któremu zamarzyła się Polska w stylu PRL-bis.Nie ma cudownych recept i nie można ludziom składać obietnic bez pokrycia,bo prawdy nie da się oszukać i nie przykryje się jej wszelkiego rodzaju rozdawnictwem,Pis się na tych obietnicach przejedzie już ponosi konsekwencje swoich działań,powolna izolacja i niechęć Europy,spowolnienie gospodarki, ucieczka inwestorów i potworne zadłużenie, to w skrócie, tak właśnie wygląda Polska pod rządami tej cudownej recepty pod nazwą Pis, ciekawe tylko jak daleko zabrnie w tych swoich pomysłach na dewastacje państwa i czy za rok ,dwa będziemy jeszcze w Europie czy jako kolejna republika Putina !!!

 11. Wyborcy PISu mają na rękach krew ludzi którzy zginą w wojnie z ruskami którą wywoła ten psychol Macierewicz, szczególnie jak tą atomówkę dostanie .

  • Zgadzam się. Nigdy wcześniej tego bym nie powiedział, że to Polska może być następnym krajem jaki rozpęta wojnę w Europie. Niestety widząc tych PiSowskich wariatów mam wrażenie, że to nas czeka!

   • “Prostytutki” a szczególnie te z rodowodem z PRL zawsze żyły spokojnie, bezpiecznie i dostatnio. Musiały jedynie w zamian za to kogoś bardziej lub lub mniej dotkliwie kopnąć i nie przejmować się, gdy kraj i ten czy ów krwawią. Teraz nastają dla Was ciężkie czasy. W pełni rozumię Wasze przerażenie i zdradziecko-złodziejsko-bandycki jazgot. Ale nie jest mi Was żal, PROSTYTUTKI.

  • Każdy dumny Polak ma prawo do obrony swojej godności osobistej i narodowej. Obrona to nie agresja, choć tak uważają rusomongoły i tchórzliwe rusofile jak Ty. My mamy już krew na rękach tych, którzy dopiero ewentualnie zginą? Brawo! Czterdziestomilionowy naród może stworzyć wystarczającą siłę aby się móc skutecznie bronić ale zjednoczony, bez zdrajców i tchórzy. Albo się przyłącz albo się zamknij i jedź do Putina. Tam będziesz miał lepszą sposobność bardziej zmysłowego lizania jego brudnego tyłka. Może pozwoli Ci zachować Twoje szmatłwe życie.

  • Każdy dumny Polak ma prawo do obrony swojej godności osobistej i narodowej. Obrona to nie agresja, choć tak uważają rusomongoły i tchórzliwe rusofile jak Ty. My mamy już krew na rękach tych, którzy dopiero ewentualnie zginą? Brawo! Czterdziestomilionowy naród może stworzyć wystarczającą siłę aby się móc skutecznie bronić ale zjednoczony, bez zdrajców i tchórzy. Albo się przyłącz albo się zamknij i jedź do Putina. Tam będziesz miał lepszą sposobność bardziej zmysłowego lizania jego brudnego tyłka. Może pozwoli Ci zachować Twoje szmatłwe życie

   • Pan nie zauważył chyba, że PiS zabiera godność swoim obywatelom, zabiera im możliwość obrony i skazuje na łaskę bandytów. PiS nie pozwala swoim obywatelom na swobodny dostęp do broni i daje prawa przestępcom, a nie prawowitym obywatelom/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here