ABSURD. Metropolita warszawski chce przyjmować imigrantów z Syrii!

0
29539

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz w liście do wiernych z okazji Wiernego Postu pisze, iż Polacy powinni wziąć udział w programie pomocy syryjskim rodzinom, który miałby zakończyć się przyjęciem imigrantów. Ponadto Nycz zwrócił uwagę na konieczność pomocy ukraińskim pracownikom w postaci „zwykłego szacunku i uczciwego wynagrodzenia”.

List duchownego zostanie wygłoszony oficjalnie w najbliższą niedzielę, ale już teraz jego treść opublikowało środowisko katolewicowego pisma „Więź”. Nycz apeluje w nim do Polaków o udział w programie pomocowym „Rodzina rodzinie”, który polega na wsparciu syryjskich rodzin pokrzywdzonych w trakcie trwającego wciąż konfliktu w tym kraju. Duchowny wyraża w nim nadzieję, że ta pierwsza inicjatywa w późniejszym czasie doprowadzi do otwarcia korytarzy humanitarnych, ale wcześniej chce przyjęcia kilkuset uchodźców z Syrii.

Zdaniem kard. Nycza osoby te potrzebują pilnego leczenia, a sam program jest bezpieczny, ponieważ przygotowany jest do niego Caritas Polska, diecezjalne oddziały Caritasu oraz diecezje w całym kraju. Duchowny podkreślił, iż liczy w tej kwestii na wsparcie władz państwowych, które powinny kierować się miłosierdziem ze wskazań Jezusa Chrystusa, o którym przypominał Jan Paweł II.

Kardynał w liście do wiernych dodał, iż powinni oni wspierać pracowników z Ukrainy, którzy poprzez udział w pracach sezonowych przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju. Nycz uważa więc, że Ukraińcom należy się nie tylko szacunek, ale także uczciwe wynagrodzenie.

Za: autonom.pl, na podstawie: wp.pl

https://www.youtube.com/watch?v=ufCESvXRjQI

Mój komentarz: ŻADNYCH ISLAMSKICH IMIGRANTÓW w Polsce. Nie chcemy tego co mają dzisiaj Szwedzi, Niemcy czy Francuzi – nie chcemy islamskich osiedli i stref no-go – chcemy za to propolskiego Kościoła Katolickiego, z mądrymi duchownymi, którzy nie będą postulować destruktywnych teorii.

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here