Adwokat Frasyniuka “nie ma pełnego komfortu” w zakresie przewidzenia jaki sędzia poprowadzi jego sprawę. I o to chodziło!

0
4972

Mecenas Piotr Schramm, który jest adwokatem Władysława Frasyniuka, stwierdził, że “w związku ze zmianami dokonywanymi przez ministra sprawiedliwości w składach poszczególnych szefostw sądów nie mamy pełnego komfortu, żeby przewidzieć, kto tę sprawę będzie rozpatrywał”. No i pięknie, bowiem o to właśnie chodziło. System losowego przydziału spraw miał skończyć z “komfortem przewidzenia” składu, jaki będzie rozpatrywał daną sprawę, przez kogokolwiek. Wypowiedź mec. Schramma zdaje się potwierdzać skuteczność tego systemu.

Wypowiedź mec. Schramma to nie jedyna, na którą warto zwrócić uwagę śledząc ostatnie wydarzenia. Okazuje się, że np. Rafał Trzaskowski, kandydat PO na urząd prezydenta Warszawy, zapytał się czy w sprawie Frasyniuka przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości “nie mogli odpuścić?”.

Otóż nie mogli, panie kandydacie. Władysław Frasyniuk, choćby nie wiem jak wielką był legendą “Solidarności”, w 2017 roku postanowił zablokować przemarsz legalnej demonstracji (co w społeczeństwie wyznającym demokratyczne zasady powinno zapalić jakąś “lampkę ostrzegawczą”), a dodatkowo naruszył nietykalność funkcjonariusza policji na służbie. Następnie, w związku z popełnionymi wykroczeniami, celowo i z premedytacją nie stawiał się na wezwania prokuratury w celu złożenia wyjaśnień.

W takich okolicznościach wymiar sprawiedliwości nie miał innej możliwości, jak tylko doprowadzić Frasyniuka siłą. Powinien to wiedzieć mec. Schramm, powinien to wiedzieć również kandydat PO na prezydenta Warszawy.

Wszyscy wobec prawa powinni być równi, szczególnie jeśli dokonują wykroczeń, występków lub zbrodni. Mam tu na myśli nie tylko legendy “Solidarności”, ale również wszystkich tych, których np. chroni dziś immunitet. Społeczne poczucie sprawiedliwości powinno być celem każdego dobrze funkcjonującego systemu prawnego. Pożądana nieuchronność stosowanego prawa stałaby się jedynie pustym hasłem, gdyby ktoś miał być specjalnie traktowany tylko przez wzgląd na swoją “legendarność”.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here