Afganistan: muzułmanie zastrzelili pięć kobiet bo ośmieliły się podjąć pracę!

0
11255

Do zabójstwa pięciu kobiet i jednego mężczyzny doszło w pobliżu afgańskiego lotniska w Kandaharze, gdzie kobiety podjęły pracę zawodową. Napaści dokonało dwóch mężczyzn, którzy jadąc na motocyklach ostrzelali bus, którym podróżowały kobiety. W skutek ataku, zginął również kierowca pojazdu przewożącego pracowników lotniska.

O tragicznym zdarzeniu poinformowała agencja Reuters. Zastrzelone kobiety podjęły pracę na afgańskim lotnisku w Kandaharze. To kolejne tego typu tragiczne zdarzenie w Afganistanie, do którego dochodzi na skutek islamskiej radykalizacji. Jak podejrzewają miejscowe służby bezpieczeństwa, zamach mógł być tzw. honorowym zabójstwem, którego dokonują radykałowie na członkach swoich rodzin. Powodem takich zabójstw jest zazwyczaj odejście od radykalnego islamu lub złamanie islamskich reguł dotyczących emancypacji. Kobiety żyjące w środowiskach radykalnych muzułmanów nie mogą podejmować pracy zawodowej. Potwierdzeniem tezy afgańskiej policji może być fakt, że pasażerki busa zginęły w drodze do pracy.

ZOBACZ: 12-​letni sierota z Afganistanu okazał się być 21-​letnim dżihadystą-pedofilem!

Rzecznik prasowy lotniska w Kandaharze Samim Khpulwak poinformowała, że zastrzelone kobiety pracowały na terenie lotniska, ale były zatrudniane przez firmą zewnętrzną. Do ich zadań należało kontrolowanie pasażerek wchodzących na pokład samolotu.

Jak na razie żadna z organizacji nie przyznała się do zamachu.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here