Amerykanin podsekretarzem stanu w ministerstwie spraw zagranicznych. WTF?

1
3868

Premier Beata Szydło podpisała nominację Roberta Greya na funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie spraw zagranicznych. Amerykanin według oficjalnych informacji od 2010 r. pracuje w Polsce, natomiast w przeszłości miał między innymi walczyć o przestrzeganie praw człowieka w Kambodży.

O nominacji Amerykanina poinformował na swoich stronach internetowych resort spraw zagranicznych. Grey jako podsekretarz stanu ma odpowiadać w ministerstwie za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką. Pozostałe informacje dotyczą jego wykształcenia i drogi zawodowej. Amerykanin jest absolwentem dwóch nowojorskich uczelni, miał przebywać w Afryce i walczyć o prawa człowieka w Kambodży, a także pracować w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Grey przebywa w Polsce od 2010 r., pracując m.in. w Instytucie Studiów Wschodnich, Grupie Bumar, a ostatnio na Uniwersytecie Warszawskim.

Strony rządowe nie podają więcej informacji na temat swojego nowego amerykańskiego pracownika, stąd nie wiadomo nawet, czy Grey posiada polskie obywatelstwo i jakiekolwiek związki rodzinne z naszym krajem.

Za: autonom.pl, na podstawie: msz.gov.pl

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

  1. To nic nowego , niech pan napisze jakie obywatelstwo ma pan Rostowski ktory za rzadow PO byl ministrem….na pewno nie polskie tylko brytyjskie,,,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here