Będą aleje Bandery i Szuchewycza w Kijowie. Tak Ukraina czci ludobójców!

3
9810

Kijowska Miejska Rada Państwowa opublikowała listę ulic, które mają zmienić swoje nazwy. Wszystko w ramach “dekomunizacji Ukrainy”. Większość z arterii, która dotychczas czciła komunistycznych aparatczyków, zyska nowe brzmienie. Komunistów zastąpić mają m.in. ukraińscy szowiniści walczący w OUN-UPA.

Najgłośniejsze zmiany nazw ulic to przemianowanie Alei Moskiewskiej na Aleję Bandery, a alei radzieckiego generała Watutina na Aleję Szuchewycza.
Na “pocieszenie” i w geście “przyjaźni” Ukraińcy przemianują także dwie ulice, które niebawem nazywać się będą ulicą Korczaka i ulicą Jana Pawła II.
Co na to polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych?

ZOBACZ: „Jestem banderowcem”. Zobacz jak ukraińscy licealiści ze Stanisławowa czczą zbrodniarzy! (WIDEO)

BanderaWolynUkraina1 BanderaWolynUkraina2

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

3 KOMENTARZE

  1. […] W liście przeproszono za zbrodnie, jakich Ukraińcy dopuścili się względem polskiej ludności podczas rzezi wołyńskiej, jednocześnie deklarując, że sami wybaczają zło, jakiego Polacy dopuszczali się względem Ukraińców. Czytamy, że „zabijanie niewinnych ludzi nie ma usprawiedliwienia. Prosimy o wybaczenie za popełnione zbrodnie i krzywdy – to nasz główny motyw” oraz zaapelowano o duch wzajemnego, chrześcijańskiego zrozumienia gdyż „tragedie przeszłości wymagają pokuty” ale nie powinny być one wykorzystywane do celów politycznych i wzajemnych oskarżeń. Tylko jak nie przywoływać pamięci o Wołyniu skoro władze ukraińskie plują Polakom prosto w twarz: Będą aleje Bandery i Szuchewycza w Kijowie. Tak Ukraina czci ludobójców! […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here