w ,

Brawo Węgrzy! Brawo Orban! Fidesz wygrywa wybory, ma większość konstytucyjną. Jobbik na drugim miejscu.

Konserwatywny Fidesz premiera Węgier Viktora Orbana wygrał niedzielne wybory parlamentarne – wynika z pierwszych cząstkowych wyników podanych przez Narodowe Biuro Wyborcze. Jeśli pełne wyniki potwierdzą te rezultaty, koalicja rządząca będzie mogła liczyć na konstytucyjną większość 2/3 głosów.

Fidesz, który w koalicji z Chrześcijańsko-Demokratyczną Partią Ludową ubiegał się o trzecią z rzędu kadencję u władzy, zdobył 49,15 proc. głosów po przeliczeniu 64 proc. głosów.

Nacjonalistyczna partia Jobbik według tej prognozy zdobędzie 27 miejsc, a koalicja Węgierskiej Partii Socjalistycznej i partii Dialog – 19 miejsc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Viktor Orban: na Węgrzech nie ma już eurobełkotu, ostatnią nadzieją Europy jest chrześcijaństwo

Do parlamentu wejdą jeszcze Koalicja Demokratyczna b. socjalistycznego premiera Ferenca Gyurcsanya z 9 mandatami oraz partia Polityka Może Być Inna z 7 mandatami. Jeden mandat zdobędzie lewicowa partia Razem, także 1 kandydat niezależny i 1 przedstawiciel narodowości niemieckiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Węgry zaostrzą prawo przeciwko Sorosowi! Fidesz forsuje ustawę pod roboczą nazwą „STOP SOROS”

W wystąpieniu po zakończeniu niedzielnych wyborów parlamentarnych premier Węgier Viktor Orban podziękował polskim liderom za poparcie.

– Chciałbym podziękować naszym polskim przyjaciołom, prezesowi Kaczyńskiemu i premierowi Morawieckiemu, że przyjechali i nas poparli – oświadczył Orban.

Za: TVP.info, PAP

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Brawo! Patryk Jaki przekazuje całą nagrodę na cele charytatywne i apeluje do PO aby przekazali miliony, które oddali mafii reprywatyzacyjnej!

„Newsweek” pisze o „Polakach dobijających Żydów”. To pokazuje, że PiS powinno ruszyć z repolonizacją mediów i walką z volksdojczami!