Bułgaria: Obława na nielegalnych imigrantów! Zatrzymano kilkaset osób i skorumpowanym strażników granicznych!

1
12613

We wtorek bułgarska policja przeprowadziła obławę na nielegalnych imigrantów, zatrzymując kilkaset osób na terenie całego kraju. Dodatkowo wkroczono również do mieszkań skorumpowanych policjantów granicznych i osób podejrzanych o przemycanie ludzi.

Akcja służb trwała przez 24 godziny i odbywała się na terenie całej Bułgarii. W samej Sofii policjanci aresztowali 162 osoby, które nie posiadały wymaganych dokumentów i przebywali tym samem nielegalnie na bułgarskim terytorium. Poza tym udaremniono próbę przejścia 157 osób przez granicę bułgarsko-turecką oraz kolejnych 45 przez granicę bułgarsko-serbską. Ponadto funkcjonariusze weszli do domów skorumpowanych policjantów granicznych i osób podejrzewanych o przemyt ludźmi. Ten ostatni proceder miała nadzorować osoba romskiego pochodzenia.

ZOBACZ: Brawo Bułgaria! Propagowanie radykalnego islamu będzie karane WIĘZIENIEM!

Bułgarskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że działania przeprowadzono na polecenie premiera Bojko Borisowa, który chciał dać sygnał, iż w związku z kryzysem wewnętrznym w Turcji nie zwiększy się presja migracyjna na Bałkany.

Za: autonom.pl, na podstawie: novinite.com, interia.pl

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here