Screen z YouTube

W dniu 9 kwietnia Sąd Rejonowy w Dębicy II Wydział Karny uznał oskarżonego Mariana S. – byłego funkcjonariusza Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie, za winnego zbrodni komunistycznej.

Bezwzględna kara pozbawienia wolności

Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie oskarżył go o to, że jesienią 1952 roku, dopuścił się zbrodni komunistycznej, będącej jednocześnie zbrodnią przeciwko ludzkości, polegającej na fizycznym i psychicznym znęcaniu się nad zatrzymanymi członkami organizacji niepodległościowej, poprzez prowadzenie wielokrotnych, długotrwałych przesłuchań o różnych porach dnia i nocy, ponadto wyzywanie słowami wulgarnymi i obraźliwymi, uderzanie w twarz, kopanie nogami, zmuszanie do wielogodzinnego stania pod ścianą i uderzanie w tym czasie po różnych częściach ciała.

Za ten czyn Sąd wymierzył oskarżonemu Marianowi S. karę łączną 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Za: Prokuratura Krajowa

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

  1. Zostal skazany i co ? I dalej marian s ochrona panstwa polskiego trwa od 1945 roku mordercy ciagle nie maja twarzy ani nazwisk takie monstrum moze byc moim sasiadam i ja nic nie bede o tym wiedzial az pewnego dnia nie przyjdzie takiemu do glowy zamordowac kogos dla wprawy to jest panstwo prawa wolnosci demokracji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here