Chcą go wsadzić do więzienia za ujawnienie, że córka ministra Ćwiąkalskiego, jako kurator 118 letniej osoby, brała udział w nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Ochocie!

1
21397

Jan Śpiewak: Mówienie o reprywatyzacji w Warszawie ciągle jest obarczone ryzykiem. Kancelaria adwokacka byłego Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, w imieniu córki Ćwiąkalskiego adwokat Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej, wytoczyła mi proces karny za ujawnienie jej roli przy nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na warszawskiej Ochocie. Córka Ministra Sprawiedliwości była kuratorem 118 letniej osoby. Przejęła w jej imieniu pół kamienicy na Joteyki 13. Rozpoczęło to dramat lokatorów, którzy do dzisiaj zmagają się ze sztucznym zadłużeniem, w który wpędzili ich nowi “właściciele” kamienicy.

Reprywatyzacje unieważnił Naczelny Sąd Administracyjny. Pomimo tego córka ministra sprawiedliwości ściga mnie za przestępstwo zniesławienia na podstawie art. 212 kodeksu karnego. Grozi mi rok więzienia i grzywna.

Pani Ministrze, to nie Rosja Putina. Tu jeszcze można głośno mówić o przejmowaniu kamienic “na ducha”, o łamaniu ludziom życia przez bogatych i wpływowych. Jakie Pan sobie wystawia świadectwo tym pozwem? Pokazuje Pan, ze nie rozumie i nie ceni fundamentu na którym oparta jest demokracja: na wolności słowa i debacie publicznej. Przykro patrzeć, gdy czołowi politycy rządu Donalda Tuska w taki sposób podważają podstawy demokratycznego państwa prawa. Nie dam się zastraszyć i będę dalej ujawniał sprawy, o których politycy chcieliby, żebyśmy się nigdy nie dowiedzieli. Dalej będę stawał po stronie słabszych i tych, których nie stać na wynajęcie ministerialnych kancelarii prawnych.

 

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here