CPK to wielka konkurencja dla lotniska pod Berlinem. No i się zaczyna: "Fakt" pisze o "rozpaczy Polaków" z powodu CPK - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 7 lipca, 2020

CPK to wielka konkurencja dla lotniska pod Berlinem. No i się zaczyna: “Fakt” pisze o “rozpaczy Polaków” z powodu CPK

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kilka dni temu pojawiła się informacja, iż w gminie Baranów (ok. 40 km na zachód od Warszawy) powstanie jedno z największych przesiadkowych lotnisk w Europie. Centralny Port Komunikacyjny (CPK), bo tak oficjalnie nazywa się ten projekt, jako największy hub przesiadkowy w Europie Środ.-Wsch., miałby konkurować przede wszystkim z wciąż jeszcze budowanym lotniskiem przesiadkowym pod Berlinem. Długo nie trzeba było czekać na reakcję. Należący do niemieckiego koncernu medialnego dziennik “Fakt” właśnie wypuścił artykuł o “rozpaczy Polaków” z powodu budowy CPK.

Jeśli mierzyć szanse na powodzenie danej inwestycji po tym, jak reagują przedstawiciele grup, których interesy tą inwestycją mogą być zagrożone, to Centralny Port Komunikacyjny (CPK) w gminie Baranów może być strzałem w przysłowiową “dziesiątkę”.

ZASKOCZENIE. Jerzy Buzek za ubieganiem się o reparacje od Niemiec

Wydawany od 2003 roku w Warszawie przez niemiecko-szwajcarskie wydawnictwo Ringier Axel Springer dziennik “Fakt” wypuścił w ubiegłym tygodniu tekst pod bardzo mocnym tytułem: “Rząd Szydło wysiedli tych Polaków. Oto ich rozpacz”.

O co chodzi? Otóż dziennikarze “Faktu”, powołując się na audycję Polskiego Radia (Z wizytą w Stanisławowie. Zobacz, gdzie powstanie Centralny Port Komunikacyjny), arbitralnie stwierdzili, że mieszkańcy gminy Baranów (gdzie ma powstać CPK) są zrozpaczeni, bowiem “Beata Szydło i jej rząd zmuszą ich, by zostawili swoje domy!”

W artykule “Faktu” nie ma wzmianki o tym, że wywłaszczeniu (za godziwym odszkodowaniem opartym na cenach rynkowych) będą podlegać tereny, na których mieszka zaledwie 150 osób. Jeśli wziąć pod uwagę skalę inwestycji (lotnisko wraz z infrastrukturą ma zajmować teren blisko 8 km kwadratowych), to naprawdę niewiele. Trudno byłoby znaleźć lepszą lokalizację – patrząc przez pryzmat bliskości Warszawy i Łodzi, autostrady A1 i A2 oraz centralnej magistrali kolejowej.

Jedno jest pewne – jeśli CPK kiedykolwiek powstanie, to najwięcej stracą Niemcy. Przypomnijmy, że pod Berlinem wciąż jest budowane wielkie lotnisko przesiadkowe, dla którego największym konkurentem byłby hub przesiadkowy zlokalizowany w Polsce i obsługujący całą Europę Środkowo-Wschodnią. Podejrzewam, że z biegiem tygodni/miesięcy takich artykułów jak ten z “Faktu” możemy się spodziewać coraz więcej.

Za: niewygodne.info.pl

Niemieckie media w Polsce wstrzymują emisję spotów „Sprawiedliwe sądy”. „Kampania nie jest zgodna z zasadami i wartościami grupy”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,835FaniLubię
18,079ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy