Cyganie na Słowacji chcą zdelegalizować nacjonalistów :-)

0
2422

Były szef cygańskiej społeczności na Słowacji i obecny pełnomocnik rządu do jej spraw, Peter Pollák, złożył w prokuraturze generalnej wniosek o delegalizację nacjonalistycznej Partii Ludowej „Nasza Słowacja”.

Pollák twierdzi, że ugrupowanie Mariana Kotleby jest siłą ekstremistyczną, stąd prokuratura powinna prześledzić całą jej dotychczasową działalność i myśl polityczną, aby wydać opinię, czy słowaccy nacjonaliści nie łamią prawa poprzez swoją polityczną aktywność. Pełnomocnik rządu ds. cygańskiej mniejszości na Słowacji twierdzi, że już kilka razy ostrzegał przed działalnością partii Kotleby, która miała szerzyć nienawiść wobec Cyganów zamieszkujących pod Tatrami.

PRZECZYTAJ: Europa Środkowa ma swoich imigrantów: Romów

Wcześniej podobny wniosek do prokuratury generalnej skierował Jaromir Čižnár, który po wyborach parlamentarnych na początku marca organizował „antyfaszystowski” marsz przeciwko wynikowi nacjonalistów.

Źródło: www.autonom.pl

Mój komentarz: moja skromna propozycja do europejskich rządów, zdelegalizować wszelką pomoc socjalną i najróżniejsze fundusze, które płyną do mniejszości romskiej. Marnowane są nasze podatki na osoby, które nigdy się w pełni nie zasymilują z europejskimi społeczeństwami.

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here