Czy KOD poprze również te słowa Andrzeja Rzeplińskiego: „Aborcja jest zabójstwem…”

0
11365

Podczas ostatniego marszu KOD-u w ulicznej sondzie większość demonstrujących wypowiadała się jednoznacznie krytycznie na temat proponowanych zmian w prawie aborcyjnym. Tymczasem jedna z ikon ruchu Andrzej Rzepliński ma jednoznaczne zdanie na temat aborcji.

Gazeta Wyborcza zapytała szefa Trybunału Konstytucyjnego, co by zrobił, jako katolik, gdyby orzekał w kwestii aborcji.

Czy pańskie wierzenia byłyby czymś, co stanowiłoby dla pana nieprzekraczalną granicę? Co na to Rzepliński? “Są pewne kamienie milowe czy też punkty graniczne, których nigdy bym nie przekroczył. Na przykład nigdy bym nie zagłosował za w pełni liberalną aborcją. Nigdy!”

Pytany o powody dodawał:

“nieważne, jak byśmy próbowali to elegancko nazwać, aborcja jest zabójstwem – tak uważam. Co nie znaczy, że nie akceptuję, i to w pełni, orzeczeń wyroku sądu konstytucyjnego z 1994 roku, który w moim przekonaniu dobrze wyważył wszystkie racje.
Sędzia konstytucyjny nie może oczekiwać od ludzi bohaterstwa. Także od kobiet. Obowiązujące prawo ma wychodzić naprzeciw życiu. Ale nie naprzeciw nieodpowiedzialności. Że można zrobić aborcję w 24. tygodniu, bo takie jest zapotrzebowanie. Bo się odkochałam. Bo mężczyzna – głównie to mężczyźni korzystają na aborcji – będzie ją wymuszał na kobiecie.”

źródło wypowiedzi: „Gazeta Wyborcza”, 24 września 2016 roku

Za: niezlomni.com

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here