w ,

Czy Ukraińcy byliby na tyle durni aby atakować polski konsulat?

W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy – powiedział PAP konsul RP w tym mieście Krzysztof Sawicki. Według niego budynek został uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

„Był to najprawdopodobniej atak z granatnika. Pocisk trafił w ostatnie piętro, pozostawiając około 70-centymetrowy otwór” – oświadczył Sawicki w rozmowie telefonicznej. Do ostrzału doszło pół godziny po północy czasu lokalnego (godz. 23.30 we wtorek w Polsce). W tym czasie na terenie konsulatu była jedynie ochrona. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał.

Łuckie media donoszą, że eksplozja była tak głośna, że słychać ją było w położonej w odległości 6 kilometrów od miasta wsi Boratyn. Na miejsce zdarzenia przybyła policja i śledczy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Na Ukrainie jest to już kolejny incydent związany z Polską. W lutym nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą konsulat Polski we Lwowie, a na jego parkanie pozostawiono napis „Nasza ziemia”. W styczniu doszło do zniszczenia pomnika Polaków pomordowanych w 1944 roku we wsi Huta Pieniacka przez oddziały ukraińskiej dywizji SS-Galizien.

Kurier PAP – www.kurier.pap.pl

Mój komentarz: jestem zdecydowanie przeciwnikiem banderowców i nie darzę wielką sympatią narodu ukraińskiego ale nie wierzę, że można być debilem do tego stopnia żeby rozpocząć konflikt z państwem, które ładuje w Ukrainę miliony euro i które otwarcie angażuje się walkę przeciwko Rosji. Bardzo prawdopodobne że za tego typu zamachami stoją służby innych państw, czy to Rosji czy Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Państw, którym bardzo zależy na tym aby nie doszło do realnego zjednoczenia Europy Środkowo-Wschodniej…

Zapraszam do posłuchania trzech totalnie różnych głosów na temat tego co dzieje się na Ukrainie:

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

3 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Media o tym nie informują! Gwałtowne starcia pomiędzy imigrantami w Niemczech. Przenoszą wojnę do Europy!

Najlepsze wypowiedzi Grzegorza BRAUNA! (WIDEO)