Dalajlama ostrzega Niemców! “Uchodźców jest zbyt wielu! Niemcy to Niemcy, nie mogą stać się państwem arabskim”

2
24311

Zaskakujących odpowiedzi na temat muzułmańskich imigrantów udzielił niemieckiemu dziennikowi duchowy przywódca Tybetańczyków, autorytet dla wielu ludzi Zachodu. Dalajlama nie bał się poruszyć kwestii związanych z trwających w Europie kryzysem imigracyjnym. Wypowiadał się jednak w zupełnie innym tonie, niż papież Franciszek, który całkiem niedawno wręcz namawiał do większej integracji świata zachodniego z muzułmanami.

Uważa, że Europa, np. Niemcy, nie mogą stać się państwem arabskim. „Niemcy to Niemcy” – dodał. Stwierdził, że uchodźców przybywających do Europy jest „zbyt wielu”.

Dalajlama sądzi, że uchodźcy powinni być przyjmowani czasowo.

Patrząc z moralnego punktu widzenia, uchodźcy powinni zostać przyjęci tylko na określony czas. Celem powinno być to, by powrócili do swoich krajów i pomogli przy ich odbudowie – wyjaśnił Dalajlama. Chyba każdy rozsądny człowiek zgodzi się z przywódcą Tybetańczyków!

Wielu uważa, że niechęć do arabizacji czy islamizacji tłumaczą konflikty między buddystami, a muzułmanami. Dalajlama dwa lata temu stanął w ich obronie. Powiedział, że mordowanie muzułmanów jest nie do zaakceptowania.

Dalekie od islamofobii i bardzo rozsądne wypowiedzi Dalajlamy utrzymane są w zupełnie innym tonie, niż to co w wywiadzie dla dziennika „La Croix” mówił papież Franciszek. ZOBACZ: Papież Franciszek domaga się od UE szybszego przyjmowania imigrantów!

Za: polishexpress.co.uk, wpolityce.pl, rp.pl

A tutaj wczorajsza, sejmowa wypowiedź licealisty:

Komentarze:

komentarzy

2 KOMENTARZE

  1. Dalajlama też ma swoje za uszami, ale w tym się z nim zgadzam.
    Za to jestem pełen podziwu dla papieża. Wyszło szydło z worka i jawnie widać czym jest Watykan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here