w

Dzieje Polski – pana Profesora Andrzeja Nowaka

Chciałbym polecić nową książkę…

“Dzieje Polski” prof. Andrzeja Nowaka
23 maja, Aula Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Dzieje Polski
Dzieje Polski

Najnowsze dzieło prof. Andrzeja Nowaka, wybitnego historyka, pisarza i pasjonata, który zamierzył sobie stworzenie sześciotomowego opracowania całości dziejów naszego kraju, naszego narodu, naszej kultury. Zamierzenie to potężne, biorąc pod uwagę i niespotykany rozmiar pracy, i jej poziom. Autor chce Dzieje Polski doprowadzić do dnia dzisiejszego.
Prof. Andrzej Nowak pragnie, by nasza bogata historia czegoś nas nauczyła, byśmy wyciągali z niej wnioski, analizowali stare błędy, by więcej ich nie powtarzać. Dzieje Polski są nie tylko źródłem wiedzy, ale także niezwykłą przygodą intelektualną.
Patriotyzm i wiara katolicka stanowią dla autora zasadniczy budulec naszej historii, bez którego gmach nazwany Polską dawno by już runął. Kultura, przez wieki twórczo przez Polaków rozwijana, to dla profesora Nowaka konstrukcja, na której stoi naród. Ta konstrukcja musi być silna swą rodzimą tradycją, tysiącletnimi dokonaniami.
Historia nie jest martwym akademickim przedmiotem, jest autentycznie żywa. Stale coś nowego odkrywa i dopowiada – ubogaca się. Dzieje Polski prof. Andrzeja Nowaka, uwzględniające najnowsze dokonania naukowe, wpisują się w tradycję największych dzieł polskiej historiografii. Stąd też – oprócz oryginalnego postrzegania historii przez autora – dzieło to charakteryzuje nieprzemijająca aktualność. Sprawi ona, że choć przeminie niejedno pokolenie, dzieło to wciąż pozostanie żywe.
Obecnie w sprzedaży dostępny jest pierwszy tom monumentalnych Dziejów Polski – świetnie napisana panorama początków państwa polskiego od jego czasów legendarnych do 1202 r., czyli śmierci Mieszka Starego i zakończenia kroniki Mistrza Wincentego zwanego Kadłubkiem. Barwnie ukazane postacie władców, duchownych, świętych i rycerzy. Burzliwe wydarzenia związane z tworzeniem państwa, jego rozkwitem, kryzysami i odbudowami. Znamienne decyzje, które zaciążyły na całej późniejszej polskiej historii.
Co rok będzie się ukazywał kolejny z sześciu tomów opracowania. Dopracowana szata graficzna, najwyższa jakość edytorska!

Tom 1 Skąd nasz ród (do roku 1202) – premiera maj 2014
Tom 2 Królestwo zwycięskiego orła
(1202–1492)
Tom 3 Rzeczpospolita – wyzwania wolności
(1492–1733)
Tom 4 Imperia i niepodległość (1733–1864)
Tom 5 Walka o II Rzeczpospolitą (1864–1945)
Tom 6 Zmęczenie i powstawanie
(1945–2019)

„Dzieje Polski” t. 1 do 1202 r. „Skąd nasz ród?” prof. Andrzej Nowak, wydawnictwo Biały Kruk, 384 str., 19,5 x 24 cm, twarda lakierowana oprawa, złocenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Logo-Płock-Wisła

Piosenki Wisły Płock

zdrajcy

Dnia 4 czerwca – Paweł Kukiz