w ,

Fidesz o projekcie rezolucji PE: ludzie Sorosa znów atakują Węgry!

Jako kolejny frontalny atak na Węgry określiła rządząca partia Fidesz zaprezentowany na posiedzeniu komisji wolności obywatelskich PE projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego, w którym PE wzywa do uruchomienia wobec Węgier art. 7 traktatu UE.

– Jesteśmy tuż po wyborach, a brukselscy ludzie Sorosa przypuścili na Węgry frontalny atak w Parlamencie Europejskim – oświadczył rzecznik Fideszu Balazs Hidveghi, nawiązując do amerykańskiego finansisty George’a Sorosa, któremu władze Węgier zarzucają chęć sprowadzenia do Europy milionów migrantów.

Orban: dziękuję prezesowi Kaczyńskiemu i premierowi Morawieckiemu za poparcie

Zaprezentowany dokument to ewidentny kolejny nacisk polityczny, poprzez który chcą zmusić Węgry do przyjęcia migrantów – ocenił rzecznik.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: BEZCZELNOŚĆ! George Soros krytykuje Polaków za to że wybrali Prawo i Sprawiedliwość! [WIDEO]

Podkreślił, że w niedzielnych wyborach parlamentarnych Węgrzy jasno powiedzieli, że sobie tego nie życzą i że nie chcą, by Węgry zostały krajem imigracyjnym.

Według Hidveghiego Węgrzy jeszcze nigdy tak zdecydowaną większością i tak jednoznacznie nie poparli jakiejś sprawy jak w tym głosowaniu.

Według niemal pełnych danych rządząca koalicja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) zdobyła w niedzielę 134 miejsca w 199-osobowym parlamencie, Jobbik – 25, a Węgierska Partia Socjalistyczna i partia Dialog – 20.

Do parlamentu wejdą jeszcze Koalicja Demokratyczna byłego socjalistycznego premiera Ferenca Gyurcsanya z dziewięcioma mandatami i partia Polityka Może Być Inna z ośmioma mandatami. Jeden mandat zdobyła lewicowa partia Razem, także jeden – kandydat niezależny i jedne przedstawiciel narodowości niemieckiej.

Za: TVP.info, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sławomir Neumann odpowie karnie za umożliwienie NFZ współpracy z oszukańczą kliniką? Był wiceministrem zdrowia w rządzie PO/PSL

Szyfrant WSI/SWW, dyrektor kancelarii premiera, ekspert lotniczy, generał oraz technik pokładowy z Jaka-40. Niepokojąca seria tajemniczych zgonów