Francuzi zamordowali 120 cywili podczas bombardowania syryjskiej wioski! W tym kobiety i dzieci!

0
14023

Państwo Syryjskie domaga się od ONZ śledztwa i zdecydowanych kroków wobec Francji, której samoloty zabiły ponad 120 cywili podczas wtorkowego ataku w pobliżu granicy syryjsko-tureckiej

Celem uderzenia była wioska Toukhan Al-Kubra, znajdująca się w pobliżu miejscowości Manbij. Syryjskie władze twierdzą że oprócz 120 zabitych w wyniku nalotu ranni zostali cywile, w tym kobiety i dzieci, a wiele osób ciągle znajduje się pod gruzami. Do ataku na Toukhan Al-Kubra doszło dzień po tym, jak samoloty należące do sił powietrznych USA zabiły 20 cywili.

Komunikat rządu syryjskiego głosi że:

Rząd Syryjskiej Republiki Arabskiej potępia z pełnym przekonaniem dwie krwawe masakry dokonane przez francuskie i amerykańskie samoloty, działające w ramach tak zwanej koalicji międzynarodowej, które wykorzystują swoje rakiety i bomby przeciwko cywilom, zamiast kierować je w stronę terrorystycznych gangów. Syria stwierdza również że ci którzy chcieliby walczyć z terroryzmem na poważnie, powinni koordynować swoje działania z syryjskim rządem i armią.

Przypomnieć należy że za destabilizacją krajów takich jak Syria i Libia – czego efektem jest dzisiejszy kryzys imigracyjny – stoją właśnie Stany Zjednoczone i Francja. Kraje te nie tylko dążyły do usunięcia rządów Baszara Al-Assada i Muammara Kadafiego, ale finansowo i sprzętowo wspierały tzw. siły opozycyjne, powiązane z Al-Kaidą oraz ISIS.

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here