Hańba! Sąd uniewinnił KOD-owców zakłócających spotkanie poświęcone gen. Andersowi! Dla kibiców zakłócających wykład komunistycznego zbrodniarza sędzia nie był taki łaskawy!

2
19510

Pięciu działaczy Komitetu Obrony Demokracji uniewinnił Sąd Rejonowy w Suwałkach. Byli oskarżeni o zakłócenie otwarcia wystawy o generale Władysławie Andersie w 2016 roku. Policja chciała w tej sprawie kar miesięcznego ograniczenia wolności w formie prac społecznych. Wyrok nie jest prawomocny.

Proces związany był z incydentem, do którego doszło 4 marca 2016 roku. Był to ostatni dzień kampanii wyborczej w wyborach uzupełniających do Senatu, w okręgu obejmującym część województwa podlaskiego.

Kandydatka PiS Anna Maria Anders, która ostatecznie mandat zdobyła, uczestniczyła wtedy w Archiwum Państwowym w Suwałkach w otwarciu wystawy „Armia Skazańców”, poświęconej jej ojcu – generałowi Władysławowi Andersowi.

Otwarcie zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Część z nich miała znaczki Komitetu Obrony Demokracji. Doszło do utarczek słownych. Po kilku miesiącach badania sprawy śledczy uznali, że pięć osób naruszyło porządek w miejscu publicznym „krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem”.

Chory wymiar sprawiedliwości

Jak prosto pokazać niesprawiedliwość polskiego wymiaru sprawiedliwości? Cofnijmy się do 2014 roku: wyrok ws. zakłócenia wykładu byłego majora KBW Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Sędzia Paweł Chodkowski z Sądu Rejonowego we Wrocławiu skazał pięciu kibiców na 30 dniowy areszt,  jednego na 20 dni aresztu oraz wysokie kary pieniężne. Czterech z oskarżonych uniewinniono.  Kibiców wspierał swoją obecności Kornel Morawiecki, legendarny szef “Solidarności Walczącej”. Przed sądem obwinieni nie przyznali się do winy. Niektórzy z nich podkreślali, że na wykład Baumana przyszli, aby zaprotestować przeciwko obecności na wrocławskiej uczelni „człowieka, który ma na rękach krew polskich patriotów”.

W wolnej Polsce można bezkarnie zakłócać uroczystości poświęcone generałowi Andersowi, bohaterowi wojennemu, który przez władze PRL został pozbawiony polskiego obywatelska i który przez cały okres PRL był zwalczany przez komunistyczną propagandę (WIĘCEJ: Odebranie obywatelstwa gen. AndersowiKomunistyczna prasa o generale Andersie) a nie można protestować przeciwko zapraszaniu na uniwersytet komunistycznego zbrodniarza!!!

Za: TVP INFO

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here