https://www.youtube.com/watch?v=RMZHCaBAiHk
w , ,

Imigrantka dostanie 2 tys. zł miesięcznie z programu 500+. Tak zdecydował sąd administracyjny

Ten wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie pokazuje, że wbrew opiniom jakie można było wcześniej usłyszeć, Polska staje się krajem którym imigranci mogą zacząć się interesować ze względu na pomoc socjalną jaką będą mogli tutaj otrzymać. Sąd uwzględnił bowiem skargę Rzecznika Praw Dziecka i wydał wyrok z którego wynika, że imigrantka z Azji Środkowej, której został przyznany status uchodźcy, ma pełne prawo do korzystania z programu 500+.

Uchodźczyni złożyła wniosek o takie świadczenie na czwórkę swoich dzieci, ale Prezydent m.st. Warszawy odmówiła przyznania powołując się na fakt, że na jej karcie pobytu nie ma adnotacji „dostęp do rynku pracy”. Imigrantka odwołała się najpierw do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, który jednak uznał decyzję Prezydent m.st. Warszawy za zgodną z prawem. Dopiero interwencja Rzecznika Praw Dziecka u którego również imigrantka prosiła o pomoc, przyniosła skutek.

Warto przypomnieć, że trwają naciski na Polskę, aby przyjęła kilka/kilkanaście tysięcy muzułmańskich imigrantów wg rozdzielnika jaki ustaliła sobie Komisja Europejska. Przyjęcie kilku tysięcy, w efekcie może sprawić, że liczba ta wzrośnie do kilkudziesięciu tysięcy, bowiem każdy kto będzie miał przyznany status uchodźcy będzie miał prawo do sprowadzenia do kraju w którym ten status otrzymał całej swojej rodziny.
Sprawa imigrantki i przyznania jej świadczenia 500+ pokazuje, że jest już precedens i że o takie świadczenie będą mogli się ubiegać i je będą musieli otrzymać ci wszyscy, którzy zostaną uznani za uchodźców. Przy bardzo napiętym budżecie, przy zaciąganiu przez Polskę kolejnym miliardowych długów, każde dodatkowe obciążenie tego budżetu może prowadzić do poważnego kryzysu.

Jak imigranci żyją na koszt europejskich podatników?

Najlepszym przykładem jak działa europejski socjalizm: w 2015 roku do Niemiec wśród tłumu uchodźców zaproszonych przez Angelę Merkel przybył jeden szczególnie wyróżniający się Syryjczyk. To przedsiębiorca, który w swojej ojczyźnie, żyjąc zgodnie z zasadami Koranu i dysponującym dużym majątkiem, utrzymywał cztery żony i 23 dzieci, każdej z nich zapewniając osobny dom i służbę. Gdy wybuchła wojna domowa, muzułmanin przeniósł się do Turcji, a później z całą rodziną przyjechał do Niemiec. Choć Syryjczyk w swojej ojczyźnie był majętny, w Niemczech wraz z rodziną otrzymuje wysokie świadczenia socjalne. Jak czytamy na stronie Niemieckiego Związku Pracodawców, to dokładnie 30 030 euro miesięcznie – a zatem równowartość kilkunastu niemieckich średnich krajowych brutto. Autor wpisu na stronie związku wylicza, że na miesięczne koszty utrzymania syryjskiej rodziny całość płaconego przez siebie podatku dochodowego musi przeznaczyć aż… 95 przeciętnie zarabiających pracowników fizycznych. (Za: Rhein-Zeitung, Deutscher Arbeitgeber Verband)

Ukraińcy również otrzymają 500+

Osoby z zagranicy, które legalnie mieszkają w Polsce z dziećmi, mogą składać wnioski o rządowe dofinansowanie 500 zł na dziecko. Obcokrajowcami, którzy będą korzystać ze świadczeń 500 plus będą w głównej mierze Ukraińcy. Jeśli średnia pensja na Ukrainie to 540 złotych miesięcznie a tutaj dostaną prawie tyle samo, za darmo, za każde dziecko, to będą masowo starać się wyemigrować do Polski aby korzystać z tych świadczeń socjalnych. I tak dotychczasową ciężką pracę Ukraińców w naszym kraju może zastąpić żerowanie na polskim socjalu na koszt polskiego podatnika.

A Ty polski przedsiębiorco tyraj w pocie czoła na cudze dzieci! Również na dzieci ukraińskie i przybyszów z Bliskiego Wschodu czy z Afryki! Pomyśl o tym za każdym razem kiedy odprowadzasz swoje pieniądze do Urzędu Skarbowego.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Basti ft. Toony – „Europa Umiera” (prod. Funk Monster; mix/master: Nestor)

Czy IPN „dobrej zmiany” wyjaśni mord na ks. Jerzym Popiełuszce?