Indonezja: Wydano fatwę przeciwko Bożemu Narodzeniu!

2
9669

Indonezyjska Rada Ulemów wydała religijną fatwę przeciwko Bożemu Narodzeniu. Najważniejsza organizacja religijna sunnickich muzułmanów w Indonezji uważa, iż celebrowanie chrześcijańskiego święta jest promowaniem obcej kultury.

Indonezyjski organ skupiający najważniejsze organizacje sunnickiego islamu ostro skrytykował atmosferę Bożego Narodzenia, która ma rozprzestrzeniać się w wielu miejscach najliczniejszego muzułmańskiego kraju na świecie. Religijne obrazy i inne akcesoria związane z chrześcijańskim świętem według Indonezyjskiej Rady Ulemów są „celowo wykorzystywane, aby pokazać tożsamość pewnej religii, która reprezentuje te tradycje i rytuały”. Dlatego też używanie symboli związanej z Bożym Narodzeniem przez muzułmanów jest niezgodne z islamskim prawem, stąd Indonezyjska Rada Ulemów wydała fatwę nie tylko przeciw żłobkom i innym formom przedstawienia postaci Maryi, Józefa i Jezusa, ale także przeciwko strojom Świętego Mikołaja.

ZOBACZ:

Organizacje chrześcijańskie alarmują, iż islam w Indonezji stale się radykalizuje, a grupy wyznające jego fundamentalistyczną formę wywierają nacisk na opinię publiczną, aby przestrzegała ona wszystkich najsurowszych zasad wynikających z prawa szariatu.

Od zeszłego miesiąca w stolicy kraju trwają natomiast protesty przeciwko gubernatorowi Dżakarty. Chrześcijański polityk według fundamentalistów miał obrazić Koran, bowiem skrytykował wersety świętego pisma islamu dotyczące niemożności rządzenia muzułmanami przez osobę innego wyznania.

Za: autonom.pl, na podstawie: breitbart.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Wojna z choinką, Świętym Mikołajem i jasełkami czyli Boże Narodzenie w Zachodniej Europie

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

  1. Taaa, jasne… A mieszkając w jednym z najbardziej muzułmańskich regionów Indonezji, widziałem chrześcijan swietujacych publicznie. I co? I nic! Bo w przeciwieństwie do pieprzonej Europy, tu ludzie żyją w zgodzie i nie skaczą sobie do gardeł. A wy podjudzajcie się dalej, niech wszyscy fanatycy islamscy, chrześcijańscy i wszyscy inni się wymorduja nawzajem. Wreszcie będzie spokój.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here