W kontekście utyskiwań opozycji oraz środowiska sympatyków okrągłego stołu nad ustawą degradacyjną (ma ona pozbawić stopni wojskowych osób, które w imię ideologii komunistycznej kierowały armię przeciwko własnemu narodowi), warto przypomnieć, że salonowe elity III RP traktowały Wojciecha Jaruzelskiego z najwyższymi honorami. On był dla nich bohaterem. Stąd wycie, oskarżanie o niegodziwość czy chęć zemsty, kiedy moment w którym generał stanie się szeregowcem jest tak blisko, a Polska upomni się o jego ofiary.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Platforma Obywatelska podejmuje próby ZABLOKOWANIA DEKOMUNIZACJI ulic i likwidacji pomników wdzięczności dla Armii Czerwonej!

Stosunek do zbrodniarzy z PRL oraz agentów SB stał się jedną z linii podziału współczesnej sceny politycznej. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w pewnym momencie stanęli po złej stronie barykady. Przyjaźń z TW Bolkiem i wspólne opłakiwanie Jaruzelskiego nie mogły pozostać bez konsekwencji. Ludzie widzieli jak prezydent Komorowski wraz z Wałęsą i Kwaśniewskim w jednej ławce oddawali ostatni hołd TW “Wolskiemu”. Ten obrazek zostaje w pamięci. I właśnie dlatego Platforma musiała niedługo później przegrać wybory.

Dziś pojawia się okazja, aby w sposób zupełnie symboliczny upomnieć się o ofiary Jaruzelskiego i innych komunistycznych zbrodniarzy, którzy w imię komunistycznej ideologii pokierowali armię przeciwko własnemu narodowi. – “Marzeniem naszego pokolenia było to, aby przywrócić sprawiedliwość na początku okresu transformacji. Jednak dopiero dziś staje się to możliwe” – twierdził kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki i trudno nie przyznać mu racji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stan wojenny okiem Moskwy: Jaruzelski uratował świat przed amerykańskim spiskiem

Przyjęcie przez rząd projektu tzw. “ustawy degradacyjnej”, która umożliwi odebranie stopnia generała Wojciechowi Jaruzelskiemu, jest bardzo dobrym posunięciem. Szczególnie, że ustawa ta nie będzie dotyczyć tylko Jaruzelskiego, ale również wielu innych zbrodniarzy, którzy kierowali działaniami mającymi na celu zwalczanie polskiego podziemia niepodległościowego, wydawali rozkazy użycia broni palnej wobec ludności cywilnej, czy też będąc sędzią lub prokuratorem oskarżali albo wydawali wyroki wobec żołnierzy i osób cywilnych ze względu na działalność na rzecz niepodległości i suwerenności Polski. W ten oto sposób nasz kraj w sposób symboliczny przypomni, że istnieje takie coś jak sprawiedlowość, a zbrodniarz – nawet po śmierci – może być piętnowany za swoje czyny.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here