JKM skazany za spoliczkowanie KOMUNISTYCZNEGO DONOSICIELA! [WIDEO]

0
8357

20 tys. zł ma zapłacić Janusz Korwin-Mikke za spoliczkowanie w 2014 roku europosła Michała Boniego. Sąd uznał, że incydent był „naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego”. Lider partii Wolność został również obciążony 3,3 tys. zł kosztów procesu. Wyrok jest nieprawomocny.

Do incydentu doszło w lipcu 2014 roku podczas spotkania polskich europosłów zorganizowanego przez MSZ. Korwin-Mikke mówił potem, że spoliczkował Boniego, bo mu to obiecał. – Kiedy w czasie debaty w sprawie uchwały lustracyjnej (w 1992 roku – przyp. red.) Boni wypierał się, że był agentem SB i wyzywał mnie od idiotów, dałem mu słowo i go dotrzymałem. Przyznał się potem, że był agentem, od początku miałem rację – twierdził Korwin-Mikke.

Mój komentarz: Uważam, że komunistyczni donosiciele nie mają honoru i powinni być poddani społecznej infamii – być częściowo wyjęci spod prawa. Sędzia mogła w tym wypadku odwołać się do prawa zwyczajowego, w szczególności, że istnieje społeczne przyzwolenie na takie łagodne karanie osób pozbawionych honoru. 

Trzeba mieć czelność aby po udowodnieniu kłamstwa, dostaniu honorowego liścia w pysk jeszcze coś takiego wypisywać…

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here