by DrabikPany Jarosław Kaczyński | by DrabikPany
w , ,

Kaczyński o ataku na konsulat w Łucku: wydaje się, że za tym stoi strona rosyjska

Wydaje się, że za tym stoi strona rosyjska. Bardzo wiele na to wskazuje. To mówią Ukraińcy – tak prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla PAP ocenia m.in. atak na polski konsulat w Łucku. Przypuszczenie, że to jest operacja rosyjska wydaje się wysoce prawdopodobne – podkreślił.

PAP zapytała prezesa PiS m.in. o atak na polski konsulat w Łucku, przypadki zbezczeszczenia polskich miejsc pamięci na Ukrainie, a także o protest w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy, za którym – według władz ukraińskich – stali Rosjanie.

Na pytanie, dlaczego dochodzi do tego typu wydarzeń, jak należy na nie reagować i czy za tymi działaniami może stać Rosja Kaczyński odpowiedział: „Wydaje się, że za tym stoi strona rosyjska. Bardzo wiele na to wskazuje. To mówią Ukraińcy. Przypuszczenie, że to jest operacja rosyjska wydaje się wysoce prawdopodobne. I w Polsce, i na Ukrainie, w środowiskach, które mogą się dopuścić aktów szkodzących stosunkom polsko-ukraińskim, wyraźnie widać penetrację obcego państwa”.

Czy Ukraińcy byliby na tyle durni aby atakować polski konsulat?

PAP pytała też, czy w taki sam sposób możemy oceniać atak na polski konsulat oraz protest na granicy. „Traktowałbym to jako całość. Ale mówię to na zasadzie przypuszczeń”. „Możemy domagać się od strony ukraińskiej wzmożonej ochrony naszych placówek i miejsc pamięci. Trzeba zrobić wszystko, by nie dopuścić do prowokacji, by sytuacja eskalowała” – podkreślił prezes PiS.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl

Rosja wysłała 150 agentów na „polską” manifestację pod Lwowem!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Czeczeński bojownik Państwa Islamskiego zatrzymany w Polsce!

77 lat temu rozpoczęto rzeź polskich oficerów w Katyniu!