Kilka dni po upadku Stoczni Szczecińskiej Donald Tusk odbiera nagrodę od niemieckiego rządu

4
192013

Międzynarodowa Nagroda Karola Wielkiego jest najbardziej znaną polityczną nagrodą w Niemczech. Chyba już widać czyim kandydatem od samego początku był Donald Tusk? Niemieccy politycy i prasa MUREM za Donaldem Tuskiem! “Powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie”

I dodatkowo Nagroda im. Walthera Rathenaua przyznawana za wyjątkowe zasługi na rzecz pogłębienia integracji europejskiej. Warto przypomnieć kim był Walther Rathenau, imieniem którego nagrodę otrzyma Donald Tusk. Był on w 1922 roku minister spraw zagranicznych Republiki Wajmarskiej, który własnoręcznie podpisał układ w Rapallo – z niepokojem przyjęty przez polską opinię publiczną jako zapowiedź współpracy radziecko-niemieckiej. Jak twierdzą historycy zawarcie tego układu było zgubne dla Polski jak i całej Europy. Wraz z zawarciem Układu obie strony rozpoczęły tajne negocjacje przedstawicieli sił zbrojnych obu krajów, które doprowadziły do podpisania dnia 11 sierpnia 1922 roku porozumienia o współpracy wojskowej. Jej przedmiotem było zaopatrzenie Armii Czerwonej przez Reichswehrę w broń i amunicję oraz pomoc niemieckich specjalistów i inżynierów wojskowych w rozbudowie przemysłu zbrojeniowego ZSRR.

Opłacało się zdradzić? Gigantyczna emerytura Tuska – wzrośnie 40-krotnie!

W 1998 roku Nagrodę Karola Wielkiego otrzymał minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek (urodzony jako Benjamin Lewertow). Jak widać Niemcy doceniają NAJPRAWDZIWSZYCH POLAKÓW! :-)

Info: radiomaryja, twitter.com

Komentarze:

komentarzy

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here