Źródło: Facebook

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział, że jego celem jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne. – Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło – zapowiedział.

Trwa ogólnopolska debata nad podpisaną przez władze Warszawy Deklaracją LGBT+. Główna oś sporu to dyskusja wokół interpretacji „Standardów Edukacji Seksualnej” Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Deklaracja zakłada bazowanie na dokumencie WHO, a ten zawiera m.in. informacje o przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat „radości i przyjemności z dotykania własnego ciała” czy masturbacji dzieci w przedziale wiekowym 0-4. Więcej o samej “Karcie LGBT+”:

Do sprawy w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” odniósł się Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział Paweł Rabiej. Ocenił, że chciałby móc zawrzeć małżeństwo homoseksualne i „w gruncie rzeczy jest to rozwiązanie bardzo konserwatywne”.

– W sytuacji, w której trudno ludziom być ze sobą, nie chcą budować relacji opartej na zaufaniu. Tworzenie takich małżeństw sprzyja stabilizacji społecznej – powiedział Rabiej..

Wiceprezydent Warszawy powiedział również, że „w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi”. Paweł Rabiej zaznaczył, że jest za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – podkreślił.

 

Źródło: wp.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here