Kolejne 11 osób zatrzymanych w śledztwie dotyczącym korupcji w Elektrowni Dolna Odra! Szczecińska PO w popłochu?

0
9240

Agenci Centralnego Biura Antykorucpyjnego ze Szczecina zatrzymali kolejne 11 osób w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrownia Szczecin. Razem to już grupa 33 podejrzanych.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Ustalono, że pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe, potwierdzali, że ciężarówki wypełnione odpowiednią technicznie biomasą choć w rzeczywistości tak nie było.

Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 13 osób – sześciu kierowców ciężarówek oraz pięciu przedstawicieli producentów biomasy. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.

ZOBACZ: Poseł Nitras ZDEMOLOWAŁ służbowe auto a komentuje wypadek MON –  apel o poddanie się kontroli na obecność NARKOTYKÓW!

Już wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Szczecinie, zatrzymali w tym wątku śledztwa 22 osoby m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra Elektrowni Szczecin. Ówczesny główny inżynier Elektrowni Szczecin został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł. W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin. Trzy osoby zatrzymanych zostały wtedy tymczasowo aresztowane.

Proceder, jak wskazują ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa – Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Za: pch24.pl, źródło: CBA

Sędzia wydalona z zawodu za jawny przekręt odwołuje się do SN, a ten ją przywraca. „To zupełnie nadzwyczajna kasta”

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here