Komisja Europejska pozywa Polskę. Chodzi o odmowę przyjęcia imigrantów - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Komisja Europejska pozywa Polskę. Chodzi o odmowę przyjęcia imigrantów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Komisja Europejska skierowała do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wniosek o ukaranie Polski za to, że nie zdecydowała się na przyjęcie imigrantów. Chodzi o niedopełnienie zobowiązań zaciągniętych przez rząd PO-PSL. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedziało, że „bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze”, dlatego będzie broniło swego stanowiska.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w wydanym komunikacie podkreśla, że polski rząd nie zmienia zdania w sprawie relokacji imigrantów. Dodaje, że deklaracja przyjęcia przez Polskę określonej liczby imigrantów z krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu została złożona przez poprzedni rząd PO-PSL. MSWiA podkreśla również, że sama Unia Europejska zrozumiała, że mechanizm automatycznej relokacji nie jest właściwy ponieważ zrezygnowała z kontynuowania tego programu.

Orban: czy każdy kraj musi stać się państwem imigracyjnym? czy też państwa członkowskie mają swą suwerenność?

„Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze, dlatego jesteśmy gotowi do obrony swojego stanowiska dotyczącego relokacji uchodźców przed Trybunałem Sprawiedliwości UE” – czytamy w komunikacie. „Polska stoi na stanowisku, że kluczem do rozwiązania problemów migracyjnych jest działanie u źródła – czyli tam, gdzie rodzi się migracja. Ważne jest również wzmacnianie ochrony granic zewnętrznych UE i walka z przemytnikami migrantów oraz handlarzami ludźmi. Jesteśmy przygotowani do obrony swojego stanowiska przed Trybunałem Sprawiedliwości UE” – podaje MSWiA.

Resort kierowany przez Mariusza Błaszczaka publikuje także informacje o tym w jaki sposób powinna być realizowana pomoc wobec potrzebujących. MSWiA zwraca uwagę, że pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu w Syrii powinna odbywać się na miejscu. Podkreślono również, że bezpieczeństwo narodowe pozostaje w zakresie odpowiedzialności każdego państwa członkowskiego. „Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej jednoznacznie potwierdza, że bezpieczeństwo narodowe pozostaje w zakresie wyłącznej odpowiedzialności każdego państwa członkowskiego. Również Trybunał Sprawiedliwości wielokrotnie wskazywał, że to państwa członkowskie mają obowiązek i kompetencje do podjęcia środków zmierzających do zagwarantowania ich bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego” – czytamy w komunikacie.

„Wykonywanie decyzji o relokacji nie pozwala na zapewnienie odpowiednich gwarancji bezpieczeństwa. Od pierwszego momentu obowiązywania decyzji niemal wszystkie państwa członkowskie wyraźnie wskazywały na brak możliwości przeprowadzenia skutecznego sprawdzenia wnioskujących. Polski rząd – wbrew pojawiającym się zarzutom – nie miał możliwości wybierania osób według płci czy kategorii wiekowych przy relokacji z obozów dla uchodźców. Takie działanie byłoby traktowane przez instytucje unijne jak dyskryminacja i jest niemożliwe” – napisano w oświadczeniu.

Źródło: mswia.gov.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,228FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy