Lewica wzywa do MORDU! “Kaczyńskiego trzeba będzie zabić!”

0
18578

Niechęć, a nawet nienawiść do partii rządzącej bywa czasem ogromna. W najgorszy możliwy sposób przekonał się o tym Marek Rosiak, który od 2009 r. pełnił funkcję asystenta posła do Parlamentu Europejskiego – Janusza Wojciechowskiego. 19 października 2010 r. – a wiec gdy PiS był jeszcze w opozycji – w biurze poselskim znajdującym się na pierwszym piętrze kamienicy mieszczącej się przy ulicy Henryka Sienkiewicza 61 w Łodzi został zabity przez Ryszarda Cybę strzałami z broni palnej.

Morderca w PRL był handlarzem walutą i współpracownikiem milicji. Przez rok był członkiem Platformy Obywatelskiej. 20 grudnia 2011 r. Ryszard Cyba został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po 30 latach. Sąd uznał, że Cyba działał z motywacji zasługującej na szczególne potępienie i kierował się motywami politycznymi. Sędzia w uzasadnieniu podkreślił też, że Ryszard Cyba przygotowywał zamach na życie Jarosława Kaczyńskiego, jednak odstąpił od niego z powodu zbyt dobrej ochrony, jaka zapewniono liderowi opozycji.

Dlatego bardzo poważnie policja podeszła do zgłoszonego wpisu, jaki pojawił się na Twitterze, o czym informuje RMF.

– Miałem tego nie pisać, ale napiszę. Kaczyńskiego trzeba zabić – stwierdził 11 sierpnia internauta posługującym się nickiem “kubakuba”.

Już następnego dnia z urzędu prokuratura wszczęła śledztwo. Poprosiła jednocześnie administrację Twittera o ujawnienie danych użytkownika. Za: dzienniknarodowy.pl

Przypomnę mój film sprzed roku:

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here