Marek Jakubiak: “Sędziowie będą apolityczni wtedy, gdy będą wybierani przez Sejm 2/3 bądź 3/5 głosów”

1
3571

Sędziowie będą apolityczni wtedy, gdy będą wybierani przez Sejm 2/3 bądź 3/5 głosów. Wtedy będą mieli mandat różnych ugrupowań politycznych, a nie tylko jednego ugrupowania – powiedział w audycji Polskiego Radia “24 Pytania” Marek Jakubiak z Kukiz’15. Gość odniósł się w ten sposób do protestów przeciw zmianom w sądownictwie.

Jak podkreślił Marek Jakubiak, „jeśli jedno ugrupowanie wybiera sobie swoich własnych sędziów, to są oni sędziami tego właśnie ugrupowania”. – Jeśli PiS zwykłą większością głosów chce wybierać sędziów, to będą oni PiS-u a nie całego Sejmu. Tymczasem wszystkie zalety wynikające z demokracji powinny mieć miejsce – wyjaśnił gość.

Dodał, że podczas prac komisji Kukiz’15 zgłaszał swoje poprawki, których PiS nie wzięło pod uwagę. – Chcielibyśmy zwrócić się do prezydenta z apelem o to, by zawetował tę ustawę i by wróciła ona z powrotem pod obrady Sejmu. Minister Zbigniew Ziobro chce bowiem pisać nawet regulamin Sądu Najwyższego. W KRS-ie będziemy mieli tylko politycznych sędziów – mówił Jakubiak.

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here