Mariusz Max Kolonko w TVP? Władze mediów są przeciwko…

0
11337

Znany dziennikarz Max Kolonko, który w ostatnich latach zasłynął kanałem MaxTV w serwisie YouTube, a w szczególności programem ,,Mówię jak jest” nie dostanie szansy objęcia posady szefa TVP. Oprócz tego władze telewizji polskiej negatywnie odnoszą się do pomysłu prowadzenia przez Kolonkę własnego, podobnego do ,,Mówię jak jest” programu na antenie TVP. O czerwonym świetle dla Kolonki w TVP donosi gazeta Fakt. Powód?

Kolonko niechęć decydentów TVP sprowadził na siebie krytyką zmian jakie zachodzą w państwowych mediach. Ostatnio w wywiadzie dla “Wprost”, Kolonko nazwał nowopowołaną Radę Mediów Narodowych “skompromitowanym organem”, a prezesa TVP określił mianem “przyspawanego do stołka”.

Wcześniej wielokrotnie krytykował poziom telewizyjnej jedynki i dwójki. Ostatnio wypowiadał się następująco: “ludzie najchętniej dopłaciliby, by ich nie oglądać”. Jeden z prowadzących “Wiadomości” to zdaniem Maxa Kolonko “zezowate beztalencie z dyskwalifikującą wadą wymowy”. Szczególnie słynna stała się krytyka jaką Kolonko wygłosił podczas gali wręczenia nagród tygodnika “Wprost”. Wówczas nie zostawił suchej nitki na serialu “Bodo” czy też emisji serialu “Nasze matki, nasi ojcowie”.

Jak nie trudno zgadnąć wiele osób przyznawało Kolonce za każdym razem racje. Ma on także rzesze zwolenników, którzy chętnie widzieliby go w fotelu prezesa TVP. Jednak establishment oraz medialne szefostwo ma inne zdanie i zdaje się uznawać Kolonkę za zbytniego radykała, człowieka, którego nie będą w stanie kontrolować.

Zaznaczyć trzeba, że zarówno doniesienia na temat startu Kolonki w konkursie na Prezesa TVP lub też emisji jego programu w tej telewizji nie są oficjalnie potwierdzone.

Popularny, nie tylko w Polsce ale i w USA, dziennikarz Mariusz Max Kolonko jak twierdzi: jego kanał MaxTV i MaxTVnews na YouTube oraz Facebooku mają ponaddwumilionową widownię, a program “MaxTV – Mówię jak jest” to najpopularniejszy program opiniotwórczy w języku polskim w sieci”.

Za: narodowcy.net, źródło: fakt.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here