Niemcy: członkowie „policji szariatu” uniewinnieni! Żądali zaprzestali picia alkoholu, słuchania muzyki oraz hazardu!

1
9962

Sąd w niemieckim Wuppertalu uniewinnił siedem osób, które miały tworzyć „policję szariatu” zaprowadzającą islamskie porządki w tym kraju. Sędziowie uznali, iż radykałowie nadużyli prawa do noszenia mundurów, lecz ogółem nie złamali żadnych przepisów.

Siedmiu radykalnych muzułmanów we wrześniu 2014 r. patrolowało ulice Wuppertalu w pomarańczowych kamizelkach, na których widniał napis „policja szariatu”. Samozwańczy policjanci ostrzegali lokalnych mieszkańców, aby Ci zaprzestali picia alkoholu, słuchania muzyki oraz hazardu, bowiem rozrywki te są sprzeczne z islamskim prawem szariatu. Na ławie oskarżonych znalazł się niemiecki konwertyta Sven Lau, który w odrębnym postępowaniu usłyszał zarzuty werbunku mieszkańców Niemiec do grupy terrorystycznej działającej na terytorium Syrii.

Sąd w Wuppertalu uznał, że oskarżeni nadużyli prawa do noszenia munduru, ale nie złamali prawa, ponieważ ich stroje nie były jednolite i nie miały na celu zastraszać miejscowych mieszkańców.

Wyrok nie jest prawomocny, a prokuratura zapowiedziała wniesienie apelacji. Siedmiu oskarżonych zostało wcześniej potępionych przez Centralną Radę Muzułmańską w Niemczech, która uznała ich działalność za szkodliwą dla islamu.

Islam. Kobiety są zmuszane do antykoncepcji aby mogły być gwałcone zgodnie z prawem szariatu.

Za: autonom.pl, na podstawie: jungefreiheit.de, bbc.com

Inny przykład “stref szariaru”:

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here