Niemcy: kryminaliści z Afryki są bezkarni. Swobodnie kradną i handlują narkotykami!

0
19799

Handel narkotykami i zuchwałe kradzieże – niemieckie media nie kryją, że taka jest teraz rzeczywistość dworców w wielu dużych miastach. Wszystko za sprawą imigrantów z Afryki Północnej, wpuszczanych do Niemiec od lat.

O sprawie pisze obszernie centrowa i na ogół bliska CDU „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, publikując wywiad z szefem związku zawodowego policjantów, Rainerem Wendtem. W rozmowie z „FAZ” wskazał, że obecna sytuacja przestępczości imigrantów jest bardzo trudna i policjanci są tak naprawdę bezradni.

 – Frankfurt nie jest niestety odosobnionym przykładem. Koloński plac dworcowy, okolica [dworca] w Hamburgu czy dworzec główny w Düsseldorfie to inne negatywne hotspoty; przejawy tej przestępczości pogłębiają się od lat i krąg sprawców jest niemal wszędzie taki sam – powiedział Wendt. Jak dodał, w Berlinie handlarze narkotyków i złodzieje działają przede wszystkim w kilku dużych parkach miejskich.

Policjant wskazuje, że sprawcami są przede wszystkim imigranci z Afryki Północnej. Doskonałym tego przykładem jest Düsseldorf, gdzie według szacunków policji od kilku lat działa zorganizowana szajka przybyszów z tego regionu, w dodatku cały czas rosnąca w siłę. Obecnie mówi się już o ponad 2200 afrykańskich kryminalistów tylko w tym jednym mieście.

Wendt przekonuje, że problem wykracza poza obecny kryzys imigracyjny, jakkolwiek dzięki ostatniemu napływowi imigrantów świat przestępczy Niemiec został „oczywiście znacząco wzmocniony”.

Jak czytamy dalej w „FAZ”, dla policji walka z tym środowiskiem jest dość ryzykowna, bo imigranccy przestępcy są często bardzo skłonni do przemocy. Wendt mówi jednak, że działania funkcjonariuszy służb i tak nie zdadzą się na wiele, bo najpierw trzeba reformy systemu prawnego.

Jeżeli nie zostanie wprowadzony areszt śledczy, jeżeli nie będzie się nakładać kar pozbawienia wolności i jeżeli nie będzie wydalania [imigrantów], to policja może przeprowadzać tyle zatrzymań, ile chce, a sprawcy i tak nie doznają uszczerbku. Gardzą naszym krajem i śmieją się z naszego wymiaru sprawiedliwości – mówi policjant.

Jak dodaje, bez odważnych działań politycznych problem imigranckiej przestępczości nigdy nie zostanie rozwiązany.

Za: pch24.pl, źródło: faz.net

 

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here