Niemcy: muzułmańscy migranci mieszkają w kościołach katolickich! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Niemcy: muzułmańscy migranci mieszkają w kościołach katolickich!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W niemieckim Kościele “Katolickim”, który od dawna zżera coraz silniejsza protestantyzacja niewiele już może zdziwić. Również i to, że kościoły od miesięcy nie spełniają funkcji sakralnych, a służą jako schroniska dla migrantów, w większości zresztą muzułmańskich.

Tak jest np. w kościele katolickim św. Benedykta w Bremie, w którym od ponad pół roku mieszka kilkudziesięciu przybyszy spoza Europy. Wnętrze świątyni podzielono ściankami działowymi, pochowano ławki, zniknął ołtarz i chrzcielnica z boazerią. Kosmetyki i zabawki dla dzieci są ułożone na szafkach, na ściankach działowych powieszono ręczniki i koszulki. Tylko witraże oraz duży krucyfiks świadczą o pierwotnym przeznaczeniem budynku.

Proboszcz uważa, że “kościół jest nie tylko, aby w nim się modlić, ale także służy zaangażowaniu społecznemu”. Był drugim włodarzem świątyni w mieście, który zdecydował się na podobny krok, po protestanckim Kościele Pojednania. Część parafian zgadza się z tą decyzją, ale niektórzy wręcz stracili wiarę w to, że w kościele jeszcze faktycznie będzie kościół.

Za: dzienniknarodowy.pl, źródło: Wie muslimische Fluchtlinge

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy