w ,

Niemcy: muzułmańscy migranci mieszkają w kościołach katolickich!

W niemieckim Kościele „Katolickim”, który od dawna zżera coraz silniejsza protestantyzacja niewiele już może zdziwić. Również i to, że kościoły od miesięcy nie spełniają funkcji sakralnych, a służą jako schroniska dla migrantów, w większości zresztą muzułmańskich.

Tak jest np. w kościele katolickim św. Benedykta w Bremie, w którym od ponad pół roku mieszka kilkudziesięciu przybyszy spoza Europy. Wnętrze świątyni podzielono ściankami działowymi, pochowano ławki, zniknął ołtarz i chrzcielnica z boazerią. Kosmetyki i zabawki dla dzieci są ułożone na szafkach, na ściankach działowych powieszono ręczniki i koszulki. Tylko witraże oraz duży krucyfiks świadczą o pierwotnym przeznaczeniem budynku.

Proboszcz uważa, że „kościół jest nie tylko, aby w nim się modlić, ale także służy zaangażowaniu społecznemu”. Był drugim włodarzem świątyni w mieście, który zdecydował się na podobny krok, po protestanckim Kościele Pojednania. Część parafian zgadza się z tą decyzją, ale niektórzy wręcz stracili wiarę w to, że w kościele jeszcze faktycznie będzie kościół.

Za: dzienniknarodowy.pl, źródło: Wie muslimische Fluchtlinge

https://www.youtube.com/watch?v=H7gYSG3Jsmg

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Irak: zdjęli z chłopca pas szachida. Policja udaremniła zamach w Kirkuku!

KORYTO+ W AKCJI: Tyszka: Posłowie zażyczyli sobie 100 tys. zł na stroje sportowe i na wynajem boisk!