Niemcy: muzułmańscy migranci mieszkają w kościołach katolickich!

0
17556

W niemieckim Kościele “Katolickim”, który od dawna zżera coraz silniejsza protestantyzacja niewiele już może zdziwić. Również i to, że kościoły od miesięcy nie spełniają funkcji sakralnych, a służą jako schroniska dla migrantów, w większości zresztą muzułmańskich.

Tak jest np. w kościele katolickim św. Benedykta w Bremie, w którym od ponad pół roku mieszka kilkudziesięciu przybyszy spoza Europy. Wnętrze świątyni podzielono ściankami działowymi, pochowano ławki, zniknął ołtarz i chrzcielnica z boazerią. Kosmetyki i zabawki dla dzieci są ułożone na szafkach, na ściankach działowych powieszono ręczniki i koszulki. Tylko witraże oraz duży krucyfiks świadczą o pierwotnym przeznaczeniem budynku.

Proboszcz uważa, że “kościół jest nie tylko, aby w nim się modlić, ale także służy zaangażowaniu społecznemu”. Był drugim włodarzem świątyni w mieście, który zdecydował się na podobny krok, po protestanckim Kościele Pojednania. Część parafian zgadza się z tą decyzją, ale niektórzy wręcz stracili wiarę w to, że w kościele jeszcze faktycznie będzie kościół.

Za: dzienniknarodowy.pl, źródło: Wie muslimische Fluchtlinge

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here