w ,

Niemcy palą żywcem 4 rodziny tylko dlatego, że pomagały Żydom. Zginęło 33 Polaków, w tym 20 dzieci. Najmłodsze miało 7 miesięcy…

Zgotowaną przez Niemców tragedię rodziny Ulmów zna już spora część z nas. Niestety, takich tragicznych przypadków podczas II wojny światowej było znacznie więcej. Wczoraj minęła 75. rocznica bestialskiej zbrodni w Rekówce i Starym Ciepielowie. Za pomaganie Żydom spalone żywcem zostały rodziny Kowalskich, Kosiorów, Obuchiwieczów i Skoczylasów. Uśmiercono w ten sposób 33 osoby, w tym 20 dzieci. Niemcy nie mieli litości nawet dla tych najmniejszych. Najmłodsze z dzieci w chwili spalenia miało zaledwie 7 miesięcy…

Pod koniec listopada 1942 roku Niemcy postanowili zlikwidować ukrywające się w lasach powiatu starachowickiego niewielkie oddziały żydowskiej samoobrony oraz uciekinierów z okolicznych gett. Od osób schwytanych w trakcie obławy Niemcy uzyskali informacje na temat polskich rodzin z okolic Ciepielowa, które udzielały pomocy Żydom. Wówczas to lokalni dowódcy niemieccy podjęli decyzję o przeprowadzeniu pokazowej akcji represyjnej.

Przebieg zbrodni w Starym Ciepielowie i Rekówce był bestialski. Niemcy zaganiali całe rodziny do jednego budynku (stodoły lub gospodarstwa). Tam dokonywano egzekucji poprzez rozstrzelanie. Nie wszystkie strzały były na tyle celne, aby zabijać. Część osób – szczególnie małe dzieci – przeżyła. Niemcy znaleźli jednak rozwiązanie tego „problemu”. Otóż budynki, w których dokonywano mordu, były następnie podpalane. W ten sposób ci którzy cudem przeżyli rozstrzelanie, ginęli w płomieniach. Znane są relacje o dwójce dzieci, którym udało się uciec z płonących budynków. Niestety, zostały one schwytane przez Niemców podczas ucieczki, rozstrzelane, a ich ciała wrzucono z powrotem do płonących budynków.

Polityk Nowoczesnej uważa, że „Naziści, nie Niemcy” tworzyli obozy koncentracyjne!

6 grudnia 1942 roku zabito niemal całe rodziny Kowalskich, Kosiorów, Obuchiwieczów i Skoczylasów. Zginęły łącznie 33 osoby, w tym 20 dzieci.

Zbrodnia w Starym Ciepielowie i Rekówce była elementem szerszej akcji represyjnej, której celem było zastraszenie miejscowej ludności i zniechęcenie jej do udzielania pomocy żydowskim uciekinierom.

Postanowieniem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z dnia 19 października 2009 małżeństwa Kowalskich, Kosiorów i Obuchiewiczów ze Starego Ciepielowa oraz małżeństwo Kosiorów z Rekówki zostały pośmiertnie odznaczone Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Za: niewygodne.info.pl

https://prawicowyinternet.pl/cia-stefan-bandera-byl-nazistowskim-agentem-haslo-stefan-bandera-hitlera-nabiera-sensu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy najmocniej w Europie naruszają wspólnotową politykę klimatyczną. I co? I nic, bo to Niemcy

Rosjanie płacili zachodnim politykom za przychylność wobec Nord Stream. Jeśli to nie korupcja, to co?