Nietykalna “KASTA” znowu pokazała swoje oblicze. Prolifer skazany na 1,5 roku więzienia za podejście do Komorowskiego!

2
22143

1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Taki wyrok usłyszał przed toruńskim Sądem Okręgowym 36-letni Remigiusz Dominiak. Mężczyzna był oskarżony o usiłowanie ataku na prezydenta Bronisława Komorowskiego i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji.

Sędzia uzasadniał, że nagłe działanie oskarżonego było zachowaniem, które zagrażało bezpieczeństwu byłego prezydenta. – Uniesiona ręka, dynamizm tego zachowania – mówię tu o pierwszym zarzucie – i zachowanie po zatrzymaniu, wyraźnie świadczą o tym, że oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim naruszenia nietykalności cielesnej prezydenta – powiedział sędzia.

Wyrokiem toruńskiego sądu Remigiusz Dominiak ma też przeprosić pokrzywdzonych na pierwszej stronie ogólnopolskiej gazety.

Oskarżonego nie było dziś w sądzie, jednak jak mówił jego adwokat, Remigiusz Dominiak nie zgadza się z takim rozstrzygnięciem i podtrzymuje, że chciał tylko przekazać prezydentowi ulotki antyaborcyjne i porozmawiać o aborcji.

Do zdarzenia doszło 22-go maja 2015 roku podczas wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Toruniu. Na Rynku Staromiejskim podbiegł w jego stronę mężczyzna z uniesioną ręką, w której trzymał reklamówkę z nieznaną zawartością. Zdaniem prokuratury było to zachowanie zmierzające do uderzenia Bronisława Komorowskiego.

Informacja prasowa za: TVP INFO, źródło IAR

Mój komentarz: otwarte pozostaje pytanie czy na taką samą karę zostaną skazane osoby, które atakowały Jarosława Kaczyńskiego jadącego na grób brata? czy na taką samą karę zostaną skazane osoby, które fizycznie atakowały minister edukacji? 

Przypomnę jeszcze jak wyglądają zwolennicy Komorowskiego, Szczecin 2015:

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here