„Obrońcy demokracji” przed Sejmem odgrażali się liderom PiS i sprofanowali pomnik AK! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

„Obrońcy demokracji” przed Sejmem odgrażali się liderom PiS i sprofanowali pomnik AK!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wprowadzone w błyskawicznym trybie przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w sądownictwie dały tak zwanej opozycji totalnej pretekst do kolejnych wystąpień „w obronie demokracji”. Około trzygodzinna demonstracja przed siedzibą Sejmu zgromadziła 4,5 tysiąca działaczy i zwolenników głównie Komitetu Obrony Demokracji, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Nowy lider KOD, Krzysztof Łoziński straszył rzekomym terrorem PiS: – Każda dyktatura kończy się terrorem. Jeżeli komuś się wydaje, że jego to nie dotyczy, to się bardzo grubo myli. To dotyczy wszystkich – zachęcał. – Nadchodzi czas, w którym wielu z nas będzie musiało podejmować bardzo trudne decyzje, ale musimy stanąć na poziomie zadania, musimy – nawoływał. Zwrócił się także bezpośrednio do lidera partii rządzącej. – A do Jarosława Kaczyńskiego, którego mam nieprzyjemność znać od ok. 40 lat, chciałem powiedzieć tak: Jareczku, tak jak pisał poeta: „spisane będą czyny i rozmowy”. Pamiętaj o jednym fakcie: nie jesteś Janukowyczem i nie masz dokąd uciec, pamiętaj o tym – mówił Łoziński.

– Jeżeli Andrzej Duda podpisze tą haniebną ustawę, stanie przed Trybunałem Stanu i wszyscy ci z PiS-u, którzy się do tego przyczynili – straszył z kolei szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

Władysław Frasyniuk zaskoczył odwołaniem się do pojęcia bardzo niepopularnego w środowiskach „obrońców demokracji”: – Dziś na nowo definiujemy patriotyzm. (…) będziemy rozliczać tych, którzy zdradzili i przestali być patriotami – mówił.

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna obiecywał zwolennikom opozycji konsolidację obrońców III RP. – Chcemy być razem i jesteśmy razem. Rozpoczął się wielki bój, musimy być razem przeciwko nim [Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobro] – mówił. – Mogę obiecać, że będziemy razem; będziemy pracować; będziemy budować wspólne relacje naszych klubów parlamentarnych; będziemy chcieli tworzyć jeden klub w przyszłości; będziemy chcieli być razem na jednej liście wyborczej – zadeklarował.

„Kaczyzm jak faszyzm niszczy Polskę”, „Popieramy sędziów”, „Trójpodział władzy: Kaczyński, Ziobro, Macierewicz”, „Urodziłem się w PRL, ale w nim nie zdechnę” – to niektóre spośród haseł niesionych przez demonstrantów.

Przyjęte w ostatnim tygodniu przez parlament nowelizacje ustaw dotyczących sądownictwa zakładają między innymi, że 15 członków Krajowej Rady Sądownictwa będzie wybierał Sejm, a nie, jak dotychczas, środowisko branżowe. Po wejściu w życie zmienionych ustaw wygaszone zostaną kadencje osób zasiadających obecnie w tym gremium, poza wskazanymi ewentualnie przez ministra sprawiedliwości. Zmienią się także zasady nominacji i dymisji prezesów sądów. Sprawy będą przydzielane do rozstrzygania drogą losową, a nie uznaniową.

Na godzinę 21:00 wieczór opozycja zapowiedziała protesty przed sądami.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy