Od kiedy rządzi Donald Trump o 67% spadła liczba nielegalnie przekraczających granicę USA!

0
12434

Dlaczego Donald Trump jest tak bardzo atakowany i znienawidzony przez lewicę na całym świecie? Dlatego, że spełnia swoje obietnice wyborcze. Dla wielu polityków (Poseł PO o prezydencie USA: “Jego miejsce jest na śmietniku”), w tym dla polityków Platformy Obywatelskiej to coś nieprawdopodobnego, że można realizować przyrzeczenia, które złożyło się w czasie kampanii wyborczej! 

Jednym z głównych postulatów Trumpa było uszczelnienie granicy z Meksykiem i symboliczna budowa “muru” oddzielającego te dwa państwa. Jak się okazuje, już po kilku miesiącach od objęcia fotelu prezydenta USA liczba nielegalnych przekroczeń granicy spadła aż o 67% (w marcu, w porównaniu z ubiegłbym rokiem). Sama budowa muru granicznego ma kosztować od 5 do 8 miliardów dolarów. Całkowita długość granicy kontynentalnej wynosi 3.201 km (1.989 mil).

POLECAM: Merkel zrzędła mina! Trump przekazał jej rachunek za ochronę na kwotę 375 miliardów dolarów!

Od wielu lat amerykańska straż graniczna, U.S. Border Patrol, stosuje nadzwyczajne zabezpieczenia, jak np. budowanie wysokich murów, instalowanie kamer na podczerwień czy czujników ruchu. Obszar przygraniczny patrolowany jest m.in. przez samochody typu SUV oraz helikoptery. Mimo to, problem nielegalnego przekraczania granic nadal istnieje, a liczne organizacje pozarządowe zwracają uwagę na przypadki łamania praw człowieka przez straż graniczną USA.

Moim zdaniem nie można jednak mówić w tym przypadku o jakichkolwiek “prawach”, jeśli jedynie z ekonomicznych powodów ktoś chce nielegalnie wtargnąć na terach innego państwa, jest zwykłym kryminalistą, najeźdźcą.

POLECAM: Trump masakruje lewackie pomysły Obamy! w tym tygodniu wyda dyrektywę cofającą politykę klimatyczną.

Za: washingtonexaminer.com

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here