Odebrać Order Orła Białego prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Odebrać Order Orła Białego prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Były prezydent Bronisław Komorowski 18 lutego 2015 roku nadał najwyższe polskie odznaczenie, Order Orła Białego, prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że “odznaczony polityk jest od dłuższego czasu gloryfikatorem członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, którzy w latach 1939 – 1947 brali udział w ludobójstwie Polaków i obywateli polskich innych narodowości (Żydów, Ormian i Czechów), w tym też sprawiedliwych Ukraińców, ratujących swoich polskich i żydowskich sąsiadów.”
Jeśli nie wiesz czym było ludobójstwo na Wołyniu zapraszam do poczytania: Zbrodnia Wołyńska.

Warto przypomnieć, że w kwietniu bieżącego roku, dwa miesiące po otrzymaniu polskiego odznaczenia, w czasie wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w parlamencie ukraińskim w Kijowie, parlament ten przyjął specjalną ustawę nie tylko oddającą cześć zbrodniarzom z OUN-UPA oraz uznającą ich za bohaterów Ukrainy ale i otwierającą drogę do karania wszystkich tych, którzy się będą się temu sprzeciwiać. Jeśli jesteś Polakiem, pojedziesz na Ukrainę i śmiesz mówić o tym, że banderowcy zgwałcili Twoją babcię a następnie ją żywcem spalili to możesz trafić do więzienia. Polecam mój filmie w tym temacie:

Jak zostać PRZESTĘPCĄ na Ukrainie? Kilka słów o Banderze…


Kolejnym strzałem w pysk Polakom była wizyta Petro Poroszenki w Polsce, który wystąpił na uroczystościach Narodowego Dnia Zwycięstwa na Westerplatte z czarno-czerwoną rozetką wpiętą w marynarkę… a jak wszyscy wiemy takimi barwami posługiwała się odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu ukraińska organizacja UPA.

Władze Ukrainy honorują zbrodniarzy

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na swoim blogu wypowiada się w imieniu rodzin ofiar ludobójstwa na Wołyniu w kontekście odebrania honorowego obywatelstwa probanderowskiemu prezydentowi Ukrainy: “Order Orła Białego dla Poroszenki jest zniewagą dla rodzin pomordowanych w czasie banderowskiego ludobójstwa, które zostało dokonane na Kresach Wschodnich II RP oraz na terenach obecnego Podkarpacia i Lubelszczyzny. Dlatego też rodziny te w tych dniach zwrócą się do prezydenta RP Andrzeja Dudy o odebranie ukraińskiemu prezydentowi owego odznaczenia.” Prezydent jest ustawowo Wielki Mistrzem Orderu i przewodniczym Kapituły, w założeniu Order ten nadawany jest za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej, położone zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie wojny i przyznawany jest najwybitniejszym Polakom oraz najwyższym rangą przedstawicielom państw obcych. Czy facet stawiający pomniki Stepanowi Banderze jest kimś kto ma cywilne czy wojskowe zasługi dla Polski? Chore!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: “Przemilczane ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce”

Czy odebranie orderu jest zgodne z prawem? Oczywiście! Art. 36 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach stanowi, że można odebrać order osobie, która dopuścił się czynu, wskutek którego stał się niegodny orderu lub odznaczenia. Niewątpliwie takim czynem jest gloryfikowanie osób, które bestialsko wymordowały ponad sto tysięcy Polaków. W artykule tym zaznaczono również, że prezydent może zdecydować o odebraniu orderu z własnej inicjatywy.

Co powinien w tej sytuacji zrobić prezydent Duda? Jeśli odbierze order prezydentowi Ukrainy wszystkie reżimowe media rozpoczną akcję propagandową mówiącą o tym, że prezydent i Prawo Sprawiedliwość skłócają ze sobą Polskę i Ukrainę. Jeśli go nie odbierze to będzie kolejnym prezydentem, który zakłada okulary politycznej poprawności na sprawę ludobójstwa na Wołyniu. Sytuacja jest patowa, gdybym mógł zdecydować za prezydenta Dudę to odebrałbym bym ten order ale dopiero po wyborach parlamentarnych…

Osobiście Order ten odebrałbym również m.in Władysławowi Bartoszewskiemu, Jackowi Kuroniowi, Markowi Edelmanowi, Bronisławowi Geremkowi, Adamowi Michnikowi (oczywiście przyznany przez Komorowskiego), Gerhardowi Schröderowi!! (byłemu kanclerzowi Niemiec współodpowiedzialnemu za powstanie Nord Stream), François Hollande (który kilka dni temu stwierdził, że w Unii Europejskiej nie ma miejsca dla państw, które nie chcą imigrantów). Jeśli ktoś działał na szkodę Polski albo wcale się jej nie przysłużył to dlaczego ma być uhonorowany najwyższym polskim odznaczeniem?

Historia ludobójstwa na Wołyniu – Ważne słowa w polskim parlamencie


Zapraszam na prowadzoną przeze mnie stronę na Facebooku: PAMIĘTAM WOŁYŃ!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy