Patriotyczna Playlista do Biegania – to mój nowy pomysł przeznaczony dla wszystkich osób, które uprawiają jogging i szukają motywującej, patriotycznej muzyki. Niedawno po roku przerwy, powróciłem do biegania i pierwsze dni nie były łatwe ale ze słuchawek leciały piosenki zespołu GAN, z płyty “Przeklęty Polak“, tekst jednej z piosenek: Zawsze powstaniemy, nigdy nie zginiemy, Bo Polskość wpojoną mamy od dziecięcych lat. Bogata historia i setki bohaterów, Zachęca do walki o wolność jeszcze raz!!” dodawał sił kiedy nogi ledwo wiodły moje spasione ciało :)

Warto również wspomnieć o coraz bardziej popularnym patriotycznym bieganiu, w okolicach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych czy z okazji rocznicy Krwawej, Wołyńskiej Niedzieli odbywają się biegi pamięci, na różne dystanse – od kilometra po maraton. Uczestniczy w nich z roku na rok coraz większa liczba ludzi, co pokazuje, że mają coraz większą świadomość patriotyczną ale również o tym, że coraz więcej osób chce być “fit”, ruszają się, biegają… Właśnie im naprzeciw wychodzą firmy produkujące koszulki patriotyczne takie jak Red is Bad czy Surge Polonia sprzedając termoaktywne koszulki np. wzorowane na zbroję polskiej husarii czy z polskim orłem.

Piosenki Patriotyczne do Biegania:
(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę teledysku pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: Access Not Configured. YouTube Data API has not been used in project 953693436516 before or it is disabled. Enable it by visiting https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/overview?project=953693436516 then retry. If you enabled this API recently, wait a few minutes for the action to propagate to our systems and retry.

Wybrałem 30 piosenek, czyli około 1,5 godziny patriotycznej muzyki, to czas w którym zamyka się większość biegów (na półmaraton i maraton – możecie uruchomić playlistę jeszcze raz). Piosenki to głównie patriotyczny rock ponieważ uważam, że ten gatunek muzyczny najlepiej nadaje się do biegu, kilka utworów to patriotyczny rap. Wrzuciłem tutaj zespoły, które znam i szanuję od lat: Horytnica, Ludola, Forteca, De Press, Gan, Sprzymierzeni.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here