w

Patryk Jaki: Tchórzostwo ma swoją twarz. To twarz Niemiec [WIDEO]

Fot. Twitter

Patryk Jaki wypunktował niedemokratyczne i łamiące praworządność zachowanie unijnych eurokratów w stosunku do Polski. Dodał również, że odwaga ma swoją twarz i jest to twarz Ukrainy, ale kontrastem są Niemcy, które są symbolem tchórzostwa. Europoseł zakończył, iż nie tylko kiedyś należało słuchać władz naszego kraju, ale również dzisiaj. Jego zdaniem UE powinna się uczyć od Polaków, na czym polega prawdziwa demokracja.

– Demokracja to prawo ludzi do wyboru władzy takiej, jaką chcą. Jeżeli jednak wybór ludzi wam się nie podoba, to te niedemokratyczne władze nakładają sankcje na ludzi tak długo, aż wybiorą oni właściwie. Praworządność to przecież przestrzeganie prawa. Ale skoro wy nie mogliście zablokować środków zgodnie z traktatami i prawem, to blokujecie je bez żadnej podstawy prawnej, łamiąc praworządność. Macie piękne hasła, ale tak naprawdę za nimi kryje się dyktatura i pogarda dla demokracji. – powiedział Patryk Jaki.

– Przewodnicząca KE przed chwilą mówiła, że odwaga ma swoją twarz i jest to twarz Ukrainy. Problem polega na tym, że tchórzostwo też ma swoją twarz. To twarz Niemiec. Ich przywództwo w Europie doprowadziło nas do tych wszystkich problemów. Jaka jest wasza recepta na te problemy? Jeszcze więcej przywództwa Niemiec. Nie tylko kiedyś trzeba było słuchać Polski, również dzisiaj trzeba jej słuchać. Po to właśnie, aby wiedzieć, czym jest prawdziwa demokracja. – zakończył europoseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Rachoń ujawnia list Tuska do Putina. Szokujące treści [WIDEO]

Kaleta: Obecny kryzys i wysokie ceny prądu są wywołane presją Unii Europejskiej [WIDEO]