w

Patryk Jaki w Parlamencie Europejskim: I kto jest rosyjską onucą? [WIDEO]

Fot. Twitter/Patryk Jaki

Patryk Jaki zabrał w środę głos w Parlamencie Europejskim. Odniósł się on do postawy unijnych eurokratów, którzy szukają wszędzie przyjaciół Putina, tylko nie w swoich szeregach. Europoseł zaznaczył, że Niemcy powinni wreszcie rozliczyć się z przeszłością i zapłacić reparacje. Jego zdaniem nie chcąc płacić dają pretekst Putinowi do niszczenia Ukrainy, gdyż czuje się on bezkarny.

– Szukacie przyjaciół Putina – jak zwykle – w prawicy. Ja jednak proponuję, aby najpierw spojrzeć w lustro. Jak Putin w swoim ostatnim wystąpieniu uzasadniał możliwość użycia broni jądrowej? Wiecie jak? Otóż powiedział, że USA zaatakowało Nord Stream. A skąd to wiedział? Wiedział od waszego posła – Radosława Sikorskiego. Co zrobiliście w tej sprawie? – pytał retorycznie Jaki.

– Wy sami powinniście zrobić rachunek sumienia, ponieważ całkiem niedawno większość parlamentu w sporze Polska przeciwko Łukaszenka i Putin przegłosowała rezolucję, że staliście wprost po stronie Łukaszenki i Putina – kiedy atakowano polskie granice. – dodał europoseł.

– Niech najpierw Niemcy rozliczą się za swoje zbrodnie i zapłacą reparacje Polsce. Bo Putin was bardzo dokładnie obserwuje i myśli sobie tak – mogę zrównać Ukrainę z ziemią – i tak nigdy za to nie zapłacę. A dlaczego? A dlatego, że jak ktoś o to zapyta, to ja powiem, że postępuję dokładnie tak samo jak Niemcy, że przeszłość nie ma już znaczenia. Rozmawiajmy o przyszłości – to się dzisiaj tylko liczy. I co? I kto jest rosyjską onucą? – zakończył polityk Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Bąkiewicz: Nie będzie nam Trzaskowski dyktował jak mamy świętować 11 listopada

Kanthak do polityka PO: Nie macie programu, trzymacie się nogawki von der Leyen [WIDEO]