Paweł Kukiz: Bandera był diabłem. Chcemy ustawowego zakazu propagowania banderyzmu!

0
15943

Projekt ustawy o zakazie promocji banderyzmu trafi do Sejmu w przyszłym tygodniu – zapowiedział Paweł Kukiz. Zdaniem lidera Kukiz’15 „Banedra był diabłem”.

Uważam, że należy rzeczy nazywać po imieniu. Zarżnęli sto kilkadziesiąt tysięcy Polaków i blisko czterdzieści tysięcy swoich – powiedział Paweł Kukiz w rozmowie opublikowanej na portalu polskatimes.pl.

Zdaniem lidera Kukiz’15 „wynoszenie na sztandary portretów bandytów i robienie z nich bohaterów może w przyszłości mieć fatalne konsekwencje. Następne pokolenia mogą czcić diabły, bo takim był Bandera”. Polityk zapowiedział złożenie w przyszłym tygodniu projektu ustawy o zakazie promocji banderyzmu.

ZOBACZ: Oto skutki przyjmowania Ukraińców: awantura za banderowskie barwy na marszu w Przemyślu!

Krwawe morderstwa na Polakach zostały dokonane w latach 1943-1944 przez członków nacjonalistycznej UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii). Do rzezi doszło na terenach II Rzeczypospolitej okupowanej przez wojska III Rzeszy w trakcie II wojny światowej.

W 2013 roku Sejm RP przyjął uchwałę, w myśl której rzeź wołyńską określono „czystką etniczną o znamionach ludobójstwa”, a nie ludobójstwem…

Za: pch24.pl, źródło: polskatimes.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here