Paweł Kukiz: Bandera był diabłem. Chcemy ustawowego zakazu propagowania banderyzmu! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Paweł Kukiz: Bandera był diabłem. Chcemy ustawowego zakazu propagowania banderyzmu!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Projekt ustawy o zakazie promocji banderyzmu trafi do Sejmu w przyszłym tygodniu – zapowiedział Paweł Kukiz. Zdaniem lidera Kukiz’15 „Banedra był diabłem”.

Uważam, że należy rzeczy nazywać po imieniu. Zarżnęli sto kilkadziesiąt tysięcy Polaków i blisko czterdzieści tysięcy swoich – powiedział Paweł Kukiz w rozmowie opublikowanej na portalu polskatimes.pl.

Zdaniem lidera Kukiz’15 „wynoszenie na sztandary portretów bandytów i robienie z nich bohaterów może w przyszłości mieć fatalne konsekwencje. Następne pokolenia mogą czcić diabły, bo takim był Bandera”. Polityk zapowiedział złożenie w przyszłym tygodniu projektu ustawy o zakazie promocji banderyzmu.

ZOBACZ: Oto skutki przyjmowania Ukraińców: awantura za banderowskie barwy na marszu w Przemyślu!

Krwawe morderstwa na Polakach zostały dokonane w latach 1943-1944 przez członków nacjonalistycznej UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii). Do rzezi doszło na terenach II Rzeczypospolitej okupowanej przez wojska III Rzeszy w trakcie II wojny światowej.

W 2013 roku Sejm RP przyjął uchwałę, w myśl której rzeź wołyńską określono „czystką etniczną o znamionach ludobójstwa”, a nie ludobójstwem…

Za: pch24.pl, źródło: polskatimes.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy