w ,

PILNE! Jest odpowiedź PiS: „Nie nastąpiła żadna zmiana polskiej polityki w sprawie uchodźców. Jest ona niezmienna”

– Mamy do czynienia z burzą w szklance wody w polskiej polityce, z powodu wypowiedzi, która nie ma drugiego dnia, ani żadnego podtekstu. Nie nastąpiła żadna zmiana polskiej polityki w sprawie ws. uchodźców. Jest ona niezmienna. Dla nas jako rządu najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków – w szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza, dla „Le Figaro”.

– Przyjęliśmy 2,7 tys. migrantów przysłanych przez Europę Zachodnią, ale oni nie chcą zostać w Polsce, gdzie stopa życiowa jest zbyt niska – taka wypowiedź szefa polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz udzielił francuskiej gazie „Le Figaro”. Słowa te wywołały duże poruszenie wśród polskich polityków.

Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów przekonywał, że sprawa wywiadu Czaputowicza dla francuskiej gazety, to „burza w szklance wody w polskiej polityce, z powodu wypowiedzi, która nie ma drugiego dnia, ani żadnego podtekstu”.

– Ta wypowiedź nie oznacza, że mieliśmy jakikolwiek udział w przymusowej relokacji uchodźców. Mowa jest o tych osobach, które trafiły do Polski jako pierwszego kraju Unii Europejskiej, po czym opuścili swoje miejsce pobytu i wyjechali do krajów Unii, gdzie zostali zatrzymani. Zgodnie z prawem unijnym, tacy emigranci są odsyłani do pierwszego kraju UE, do którego się dostali – stwierdził Sasin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WAŻNY TEMAT: Brytyjska policja bała się oskarżeń o rasizm. Wyszło na jaw, że imigranci skrzywdzili blisko tysiąc nieletnich dziewczynek! Pedofilia kwitła pod osłoną brytyjskich władz!

Polityk potwierdził, że Polska nie zmienia swojego zdania ws. przymusowej relokacji.– Nie nastąpiła żadna zmiana polskiej polityki w sprawie ws. uchodźców. Jest ona niezmienna. Dla nas, jako rządu najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Dlatego odrzucamy jakiekolwiek mechanizmy, które spowodowałby, że do Polski w sposób niekontrolowany będą napływać osoby, które wcześniej przybyły do UE i miałyby być przymusowo przesiedlone do Polski – dodał Sasin.

Za: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Orban: dziękuję prezesowi Kaczyńskiemu i premierowi Morawieckiemu za poparcie

Dzięki (celowym?) zaniedbaniom polityków PO/PSL wyprowadzano miliardy VAT-u! Próby walki z przestępcami były blokowane!