Piosenki Lwowskie - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Piosenki Lwowskie

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Lwów – polskie miasto na Ukrainie, ośrodek administracyjny obwodu lwowskiego.
Lwów jest położony na pograniczu wschodniego Roztocza (Roztocze Lwowskie) i Wyżyny Podolskiej, nad rzeką Pełtwią. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, węzłem lotniczym, kolejowym i drogowym. We wrześniu 2012 liczył 757 600 mieszkańców.

W listopadzie 1918 przedmiot zbrojnego sporu terytorialnego odradzającego się państwa polskiego i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, proklamowanej przez ukraińskich polityków Galicji Wschodniej. Od 23 grudnia 1920 do 16 sierpnia 1945 roku stolica województwa lwowskiego II Rzeczypospolitej, największe miasto Małopolski Wschodniej. Jedno z sześciu największych miast II Rzeczypospolitej, obok Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wilna i Poznania.
W okresie II wojny światowej pod okupacją sowiecką, niemiecką i ponownie sowiecką. W konsekwencji decyzji mocarstw wielkiej trójki zapadłych na konferencji jałtańskiej znalazł się w granicach USRR, a ludność polska została wysiedlona przez władze sowieckie. Od 1991 w granicach niepodległej Ukrainy.

Teatr we Lwowie
Teatr we Lwowie

Najpiękniejsze lwowskie piosenki, którymi niegdyś rozbrzmiewały ulice POLSKIEGO LWOWA. Zapraszam do odsłuchania wybranych przeze mnie piosenek, które umieściłem na youtube:

Zapraszam do odsłuchania piosenek z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę teledysku pod odtwarzaczem).

Niestety musiałem zdecydowanie zmienić listę piosenek dostępnych na playliście, usunąłem piosenki, które wrzuciłem na YouTube i obecnie zamieściłem jedynie takie, które wrzuciły inne osoby.

Polski Lwów
Polski Lwów, za: grafikapatriotyczna.pl

Piosenki Lwowskie
Piosenki Lwowskie

Teksty Piosenek Lwowskich

 


Zapraszam serdecznie do posłuchania: Piosenki Międzywojenne:

Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego
Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,248FaniLubię
17,844ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy