Polacy narodem eurosceptyków? Jeszcze nie, ale liczba zwolenników wyjścia Polski z UE rośnie! - PrawicowyInternet.pl
środa, 8 lipca, 2020

Polacy narodem eurosceptyków? Jeszcze nie, ale liczba zwolenników wyjścia Polski z UE rośnie!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przez lata Polacy byli jednym z najbardziej euroentuzjastycznych narodów w całej wspólnocie. Najnowszy sondaż przeprowadzony dla wp.pl wskazuje na wyraźną zmianę w tej materii. Wciąż jednak zwolennicy Unii Europejskiej przeważają liczebnie nad jej przeciwnikami.

36 proc. ankietowanych uważa, że nad Wisłą należy przeprowadzić referendum w sprawie członkostwa Polski w UE. Przeciwnego zdania jest 34 proc. badanych, zaś 30 proc. nie ma zdania. Stosunek do referendum jest odmienny u wyborców różnych partii politycznych (plebiscyt popierają najmocniej wyborcy Nowoczesnej i Kukiz’15).

Gdyby głosowanie odbyło się w II połowie listopada, to za pozostaniem w Unii Europejskiej opowiedziałoby się 54 proc. uczestników plebiscytu. To aż o 7 proc. mniej niż w czerwcu.

Wystąpienia Polski z UE chce 27 proc. Polaków (wzrost o 7 proc.). 19 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania.

Wśród wyborców PiS 49 proc. chciałoby pozostania Polski w UE (spadek o 10 proc.). Wyjścia ze wspólnoty chce 36 proc. sympatyków partii rządzącej (wzrost o 11 proc). Za pozostaniem w UE opowiada się z kolei aż 97 proc. wyborców PO (tylko 2 proc. chciałoby opuszczenia wspólnoty).

Badanie na próbie 1060 osób dla wp.pl na panelu Ariadna przeprowadzono w dniach 17-20 listopada.

Źródło: wp.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,841FaniLubię
18,085ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy