Polska jednym z krajów, w którym najlepiej walczy się z COVID-19? - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Polska jednym z krajów, w którym najlepiej walczy się z COVID-19?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

SARS-CoV-2 jest nową odmianą z rodziny koronawirusów, niedostatecznie poznaną w medycynie. Dlatego walka z chorobą COVID-19 wprowadziła u nas sytuację kryzysową. Jak radzą sobie w tej sytuacji poszczególne kraje w tym Polska? Jak nasz rząd i społeczeństwo radzi sobie w tych trudnych chwilach? Co należy zrobić by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa oraz jak wspomóc skuteczną walkę.

W przypadku sytuacji kryzysowej, siły i środki nagromadzone w Służbie Zdrowia nie wystarczają, dlatego rząd zdecydował się uruchomić rezerwę kryzysową – łącznie 1 mld 380 mln zł do walki z wirusem. Poza środkami materialnymi, prawnie ograniczono możliwość poruszania się, a także realizacji potrzeb społecznych. Społeczeństwo obecnie w znacznym stopniu pozytywnie zareagowało na decyzję rządu, jednak długotrwałe ograniczenia mogą nadwyrężyć pozytywną reakcję społeczeństwa. Definitywny koniec epidemii będzie wiązał się z powstaniem szczepionki. Rozsądnym rozwiązaniem jest profilaktyka rządu tj. zamknięcie centrów handlowych, szkół, ograniczenie spotkań społecznych, kwarantanny, ograniczenia w środkach komunikacji miejskiej, działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1244218140613054464

Polski rząd i społeczeństwo profilaktyczne zastosowało działania o wiele wcześniej niż w krajach. Kooperacja, szybkie decyzje władz, a także karność społeczeństwa spowodowały, że Polska obecnie w znaczy sposób ograniczyła zachorowalność na COVID-19. Z modeli matematycznych opublikowanych min. Przez Imperial College London wynika, że wprowadzenie działań profilaktycznych jeden dwa dni szybciej w początkowej fazie epidemii mogą zmniejszyć zachorowalność nawet o kilkadziesiąt procent. Efekty braku wprowadzenia tych działań widzimy we Włoszech i Francji.

Według Instytutu Hopkinsa obecnie 1717 zarażonych jest zarażonych, zmarło natomiast 19 osób, Polska jest 30 krajem, jeżeli chodzi o liczbę zarażonych. Polska jest więc krajem, która opanowała sytuacje w sposób znacznie lepszy niż zachodni sąsiedzi, przyczynia się także do zmniejszenia rozprzestrzeniania koronawirusa na inne kraje, które dotychczasowo nie były dotknięte w znaczny sposób wirusem.

https://twitter.com/MRPiPS_GOV_PL/status/1243510580138270720

 

Czy jako społeczeństwo powinniśmy cieszyć się z tego powodu?

Odpowiedź brzmi: Nie. Walka z wirusem, mimo, że może wydawać się złagodzona, wymaga dalszej kooperacji rządu ze społeczeństwem. Zycie w czasie kwarantanny może potrwać kilka miesięcy. Dlatego odpowiedzialne zachowanie wiąże się z dostosowaniem do wytycznych rządu, także poprzez higienę osobistą, zachowanie dystansu między ludźmi, ograniczenie do minimum wychodzenia z domu, stosowanie środków ochrony biologicznej tj. rękawiczki, maseczki, okulary ochronne.

 

Przede wszystkim jednak musimy uzmysłowić sobie potrzebę cierpliwości i samodyscypliny w obliczu pozostania z ograniczeniem ruchu i kontaktów społecznych przez kilka miesięcy. Warto więc wspomagać się urozmaiceniem swojego pobytu w domu poprzez ćwiczenia, książki, filmy, fora dyskusyjne etc. Ważne jest też wpieranie słowem i czynem swoich bliskich, znajomych, sąsiadów, którzy nie mogą bądź nie są w stanie opuścić swoich mieszkań poprzez media społecznościowe, czy zrobienie im zakupów. Sprawa pomocy dotyczy zwłaszcza starszych osób, którzy są najbardziej narażone na zarażeniem COVID-19.

 

Ci, którzy mogą podzielić się środkami finansowymi bądź materialnymi mogą pomóc poprzez dostarczenie szpitalom bezpośrednio bądź za pośrednictwem fundacji środków na walkę z epidemią. W służbach medycznych przyda się woda, rękawiczki nitrylowe, środki dezynfekujące, ale także respiratory.

Z tej przyczyny chcemy zaproponować Państwu zbiórkę zorganizowaną przez Fundację Małych Stópek, której prezesem jest ks Tomasz Kancelarczyk. Koszt respiratora to ok. 100 000 zł. Dlatego zachęcamy tych co mogą do złożenia ofiary na ten szczytny cel. Link poniżej:
https://dlazycia.info/%f0%9f%98%b7-zbiorka-na-respiratory-%f0%9f%98%b7/

ZBIÓRKA NA RESPIRATORYCo możesz zrobić? Podaj info dalej.Brakuje nam tylko 8 tyś..Wesprzyj:…

Opublikowany przez Tomasza Kancelarczyka Sobota, 28 marca 2020

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,135FaniLubię
17,902ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy