Polski konsul w Łucku: Bandera to bandyta, a Wołyń to ludobójstwo. Należy rzeczy nazywać po imieniu!

2
78935

Ukraiński portal kherson.life dostrzegł wypowiedź Wiesława Mazura, który wkrótce ma objąć funkcję konsula generalnego w Łucku. Mazur podczas posiedzenia sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą pytany o to, jak chce zająć się problemami związanymi z miejscami honorowania przez Ukraińców Bandery i UPA odrzekł:

– Odpowiadając na pytanie dotyczące Wołynia, to powiem tak, co do sprawy Wołynia, UPA i Bandery, to od początku swojej kariery mam jednoznaczną opinię, czego dowodem jest – niestety tak się złożyło, może nawet trochę niedyplomatycznie – że kiedy prezydent Juszczenko, przed zakończeniem swojej kadencji uznał za bohatera Banderę, jak i UPA, na pytanie dziennikarza, co o tym sądzę, to odpowiedziałem wprost, jak może być bandyta bohaterem.

Według Mazura tego typu sprawy należy nazywać po imieniu. Dodał, że Ukraińcy jeszcze mało znają historię i trzeba im pokazywać właśnie te wszystkie zbrodnie, które zostały dokonane przez tych ludzi (…) Niezależnie od różnych strategii, należy rzeczy nazywać po imieniu – ludobójstwo jest ludobójstwem.

Komentarze:

komentarzy

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here