w ,

Polski konsul w Łucku: Bandera to bandyta, a Wołyń to ludobójstwo. Należy rzeczy nazywać po imieniu!

Ukraiński portal kherson.life dostrzegł wypowiedź Wiesława Mazura, który wkrótce ma objąć funkcję konsula generalnego w Łucku. Mazur podczas posiedzenia sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą pytany o to, jak chce zająć się problemami związanymi z miejscami honorowania przez Ukraińców Bandery i UPA odrzekł:

– Odpowiadając na pytanie dotyczące Wołynia, to powiem tak, co do sprawy Wołynia, UPA i Bandery, to od początku swojej kariery mam jednoznaczną opinię, czego dowodem jest – niestety tak się złożyło, może nawet trochę niedyplomatycznie – że kiedy prezydent Juszczenko, przed zakończeniem swojej kadencji uznał za bohatera Banderę, jak i UPA, na pytanie dziennikarza, co o tym sądzę, to odpowiedziałem wprost, jak może być bandyta bohaterem.

Według Mazura tego typu sprawy należy nazywać po imieniu. Dodał, że Ukraińcy jeszcze mało znają historię i trzeba im pokazywać właśnie te wszystkie zbrodnie, które zostały dokonane przez tych ludzi (…) Niezależnie od różnych strategii, należy rzeczy nazywać po imieniu – ludobójstwo jest ludobójstwem.

Co myślisz?

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Belgia: Burmistrz Gandawy nie zezwala na narodową demonstrację, by nie urazić mniejszości tureckiej!

Dlaczego strona „Jan Paweł II gwałcił małe dzieci” jest zgodna ze standardami. Zaskakująca odpowiedź Facebooka