w ,

Polski Rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska na Szefa RE! BRAWO! PRECZ ZE ZDRAJCAMI!

Donald Tusk popierał projekty i decyzje, które godzą w interes naszego kraju, w tym niczym nieuzasadnione sankcje wobec Polski. Komitet Polityczny PiS jednomyślnie podjął uchwałę zobowiązującą Premier Beatę Szydło do sprzeciwienia się kandydaturze Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej – powiedziała Rzecznik PiS Beata Mazurek.

Uzasadniła, że Donald Tusk złamał zasady neutralności wobec państwa członkowskiego, jakim jest Polska.

– Popierał on opozycję, która nie ukrywa swojego antypaństwowego charakteru, wzywa do nieposłuszeństwa służby publiczne oraz mundurowe, zapowiada obalenie władzy. Donald Tusk angażował się w akcje organów UE, które były skierowane przeciwko Polsce, a ich przesłanki nie były prawdziwe i obiektywne – tłumaczyła.

Rzecznik PiS przypomniała też, że Donald Tusk poparł wprowadzenie wobec państw członkowskich UE opłat za nieprzyjmowanie uchodźców.

 – W naszej ocenie wszystkie te fakty dyskwalifikują kandydaturę Donalda Tuska na Przewodniczącego RE. Zarówno z polskiego punktu widzenia, jak i interesów całej Unii Europejskiej – oznajmiła.

Poinformowała także, że pojawi się propozycja kandydata na stanowisko Szefa RE, którą przedstawi Premier Beata Szydło lub Rzecznik Rządu.

– Poczekajmy na oficjalne stanowisko Polskiego Rządu w tej sprawie – powiedziała Rzecznik PiS Beata Mazurek.

Saryusz-Wolski kandydatem Polski na szefa Rady Europejskiej

Polskie MSZ formalnie zgłosiło kandydaturę europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej. Nota w tej sprawie została wystosowana w sobotę do MSZ Republiki Malty, obecnie sprawującej prezydencję w UE. – Jest to świetna pod względem merytorycznym kandydatura – ocenił w rozmowie z TVP Info szef MSZ Witold Waszczykowski.

W nocie MSZ poinformowało maltańską prezydencję, że „Rząd RP proponuje kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na Przewodniczącego Rady Europejskiej”.

Swoją kandydaturę potwierdził na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski. „Potwierdzam. Nie akceptuję donoszenia na własny kraj i popierania przeciw niemu sankcji. Nie po to wprowadzałem Polskę do Unii Europejskiej” – napisał.

– Polska w dalszym ciągu popiera Polaka, w dalszym ciągu popiera kandydaturę związaną z Europejska Partią Ludową. W związku z tym zakładam, że nie powinno być kłopotów dla europejskich liderów, aby tę kandydaturę zatwierdzić – powiedział dla TVP Info szef MSZ Witold Waszczykowski.

Kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej potrwa od 1 czerwca 2017 do 30 listopada 2019 roku. Od grudnia 2014 roku urząd ten sprawuje Donald Tusk.

Informacja prasowa za: pis.org.pl, tvp.info

Mój komentarz:

Tadeusz Płużański zapowiada: będą pozwy za szkalowanie Żołnierzy Wyklętych!

Zachodniopomorska policja uratowała 12-letnią dziewczynkę przed tragedią! Sceny jak z filmu!