w

Polsko, uwierz w swoją wielkość | 16 polskich biskupów staje w obronie wiary i Ojczyzny

Książkę możesz zobaczyć tutaj: http://www.bialykruk.pl/ksiazka/polsko-uwierz-w-swoja-wielkosc-glos-biskupow-w-sprawie-ojczyzny-2010-15/20231

W książce “Polsko, uwierz w swoją wielkość” 16 polskich biskupów jednym, wspólnym głosem nawołuje do tego, aby otwarcie stać przy swojej wierze i nie wstydzić się polskości. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Biały Kruk i jest wyrazem sprzeciwu wobec triumfujących od kilku lat treści i tonu antypolskiej oraz antychrześcijańskiej propagandy. Wielu ludzi dostrzega zło, sądzą jednak, że są wobec niego bezsilni. Dzieło to dowodzi, że głos w obronie moralności, tradycji, polskości, normalności, w obronie uczciwości, a przeciwko chciwości wcale nie jest w Polsce odosobniony, także wśród hierarchów Kościoła. Naród polski przez wieki słuchał głosu swoich biskupów – oni i teraz nie zamilkli! Tyle że marnie słychać ich w medialnym jazgocie.
Zwalczanie i odrzucanie prawd ewangelicznych oraz nauki Kościoła skutkuje negatywnie w każdej sferze ludzkiego życia. W tej niespotykanej książce 16 hierarchów porusza wiele najbardziej aktualnych tematów (52 artykuły!). To kompendium pokaźne i reprezentatywne, choć oczywiście głosów takich jak tutaj rozlega się w kraju znacznie więcej. Biskupi potrafią zatroszczyć się nie tylko o zagubionych moralnie, ale i o upadającą hutę, o tracących pracę, o emigrujących za chlebem, o śledztwo smoleńskie… Niepokoją ich bezduszna biurokracja, łamanie sumień, znieczulenie społeczne, katastrofalny poziom ochrony zdrowia czy szkolnej edukacji, itd. Odważnie walczą o Polskę duchową, ale i tę materialną. Biskupi napominają, nieraz napiętnują, ale stawiają przy tym diagnozy. Kto i kiedy skorzysta z ich oczywistych recept?

Dowiedz się więcej na http://www.bialykruk.pl/

Głos hierarchów winien być z oczywistych powodów szczególnie doniosły. Dlaczego jest akurat odwrotnie? Trzeba przeczytać to kompendium, a odpowiedź przyjdzie sama. Przekaz ten obnaża ułudę i kłamstwa. Hierarchowie nasi posługują się przeważnie wspaniałym językiem polskim, są bardzo oczytani; przekazują wiedzę i prawdę z autentycznym talentem literackim. 80 znakomitych zdjęć, głównie mistrza Adama Bujaka, czyni przekaz słowny jeszcze bardziej wymownym i sugestywnym.

Rozdziały:
1. Niepodległość i suwerenność
2. Odpowiedzialność władzy
3. Hekatomba smoleńska
4. Świat nieludzki
5. Kościół nie będzie milczeć

Autorzy:
Bp Ignacy Dec
Abp Wacław Depo
Bp Antoni Dydycz
Abp Andrzej Dzięga
Kard. Stanisław Dziwisz
Bp Edward Frankowski
Abp Stanisław Gądecki
Abp Sławoj Leszek Głódź
Abp Henryk Hoser
Abp Marek Jędraszewski
Abp Józef Kupny
Bp Wiesław Mering
Abp Józef Michalik
Bp Stanisław Napierała
Bp Krzysztof Zadarko
Bp Józef Zawitkowski

Fotografie: Adam Bujak

280 stron, 20,5 x 25 cm, twarda oprawa, laminowana obwoluta, cena detal 59 zł brutto
ISBN 9788375531824

Książkę zakupisz na http://www.bialykruk.pl/ksiazka/polsko-uwierz-w-swoja-wielkosc-glos-biskupow-w-sprawie-ojczyzny-2010-15/20231

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Andrzej Duda triumfuje w I turze wyborów – Zbigniew Ziobro, TU JEST POLSKA

KGMO – Paweł Kukiz